2021 TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası 2. Ayak yarışı 26 Eylül Pazar günü Tuzla Karting Park’da yapıldı. Tuzla Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen 8 saatlik yarışa 7 takım ve 36 sürücü katıldı. Güneşli ve yazdan kalma bir havada yapılan yarışın sıralama turlarında DRT Legends ilk sırayı alırken, ikinciliği Team Thunder, üçüncülüğü Vector Racing ve dördüncülüğü Borusan aldı.

Saat 12.00’de verilen startla birlikte DRT Legends, Team Thunder ve Chronos Racing öne çıktılar ve gruptan koptular. İlk saat içinde önce DRT Legends, sonra Chronos Racign’in yaşadığı mekanik sorunlar sonucunda Team Thunder öne geçti ve uzun süre liderliğini korudu. Yarışın son çeyreğine girilirken DRT Legends Team Thunder’ı yakaladı ve liderliği ele geçirdi. DRT Legends ve Team Thunder son tura kadar yarışı kazanmak için yarıştı. 8 saatin sonunda DRT Legends 591 turla zafere ulaşırken, Team Thunder 590 turla ikinciliği aldı. Yarışı Vector Racing 569 turla üçüncü bitirerek kürsüye çıkmayı başardı. Chronos Racing ise 8 saat sonunda 4. sırada kaldı. Yarışta en hızlı tur zamanını 44.727 ile DRT Legends takımından Gün Taşdelen kaydetti ve takımına +1 puan kazandırdı.

Bu yarışın ardından sonra her iki yarışı da kazanan DRT Legends 41 puanla 2021 TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası liderliğini sürdürdü. Team Thunder 32 puanla 2. sıraya yükselirken, Chronos Racing 26 puanla 3. ve Vector Racing de 25 puanla 4. sırada bulunuyor. Kupanın son yarışı 27-28 Kasım tarihlerinde yapılacak.