Türkiye Tırmanma Şampiyonası´nda 2011 sezonu, Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından 26 Haziran Pazar günü organize edilen 3.Ayak mücadelesi, Gürsu Tırmanma Yarışı ile devam etti. Gürsu Dışkaya´da 7700 m uzunluğundaki parkurda 2 çıkış üzerinden yapılan mücadelede Toksport takımı adına yarışan Vedat DİKER 4.49.78 lik zamanı ile parkurun en hızlı pilotu oldu.

Kategorilerde ise, Kategori 1´in galibi Burak ÖZALTOLMAZ olurken, Kategori 2´de Cem ŞİT, Kategori 3´de ise Pegasus Racing adına yarışan Alkan ERDEN birincilik kupalarının sahipleri oldular. En hızlı kategori olan Kategori 4´de ise her iki çıkışında da yüksek temposunu koruyan Taner ŞENGEZENER Kategori 4´ün en hızlı ismi oldu.
Heyacan dolu yarışın ardından Gürsu Belediyesi önünde hazırlanan Podyum´da kategorilerinde ilk 3´e giren sporculara kupaları, Gürsü Belediye Başkan Vekili Sn.Kudret AVCI ve Başkan Yardımcısı Sn.Melik ZAHİR´in tarafından verildi.

Kategori 1 birinciliğinin yanında BOSSEK tarafından En iyi Bursalı Yarışmacı olarak hazırlanan kupanın da sahibi olan Burak ÖZALTOLMAZ´ın da kupasının verilmesinden sonra, Kupa alan tüm sporcuların Podyuma gelmesi ve konfeti şovu ile tören sona erdi.

Yarışma sonuçları için tıklayınız.
Şampiyona puantajı için tıklayınız.