Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Marmaris Rallisi’nin tüm katılımcıları için ‘Hoşgeldiniz’ mesajı yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi;

“Otomobil sporlarında gönü veren herkesi muhabbetle selamlıyorum. Marmaris’e ve ülkemize hoş geldiniz.

Sporculardan organizatörlere, basın mensuplarından otomotiv dünyasının değerli temsilcilerine kadar, yurt içi ve yurt dışından motor sporlarına gönül vermiş tüm katılımcılarımızla Marmaris Rallisi’nde birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.

Ülkemiz daha önce 2003-2010 yılları arasında, Antalya ve İstanbul’da altı kez Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) ev sahipliği yapmıştı.

2018’deki büyük yarıştan önceki son prova olan Marmaris Rallisi’nin ve devamındaki WRC’nin ülkemizde motor sporlarının gelişimine büyük katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Ülkemizin en eski uluslararası motor sporu etkiliği olan Türkiye Rallisi çerçevesinde gerçekleşecek olan Marmaris Rallisi’nin, tüm misafirlerimize Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini, kültürümüzün zenginliğini ve insanlarımızın misafirperverliğini yakından tanıma, aramızdaki dostluk bağlarını güçlendirme imkanı da vereceğine inanıyoruz.

Marmaris Rallisi’nin tüm katılımcılarına tekrar “hoş geldiniz” diyor, yarışlarda mücadele edecek ekiplere başarılar diliyoruz.”

Recep Tayyip ERDOĞAN

T.C. Cumhurbaşkanı