TOSFED Renç Koçibey Ralli Kupası’nın 5.yarışı olan Çorum Belediyesi 44. Hitit Rallisi, 30 Eylül-01 Ekim tarihlerinde Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından Çorum Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 44. Yıla atfen ‘’Dört Dörtlük Ralli" sloganı ile düzenlenen rallide, pazar saat 15:50’de Çorum Kent Meydanı'ndaki finiş podyumu ve ödül töreni ile klasmanlarında dereceye giren sporculara kupaları takdim edildi.

Toplam 25 ekibin start aldığı ve 17 ekibin tamamlayabildiği rallide ilk gün ekipler TSO Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen Çorum Belediyesi seyirci özel etabında mücadele etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği mücadele sonunda seyirci özel etabında DriftTherapy ekibinin yaptığı Çorum'da ilk kez gerçekleşen drift gösterileri nefesleri kesti.  

Toprak zeminde Pazar günü gerçekleşen yarışın ikinci gününde ekipler, bölgenin en önemli turizm kaynağı ve rallinin de Çorum’da organize edilmesine vesile olan Hititlere atfen Kadeş ve Hattuşa adı verilen etapları üçer kez geçerek yarışı tamamladı. İki gün süren zorlu ralli sonunda genel klasmanda ve Lategori 2'de 58:43,2 derecesi ile Renault Clio Ragnotti ile yarışan Hakan Ertarman- Can Hergüner birinciliğin sahibi oldu. Genel klasman ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini Ford Fiesta R1 ile yarışan Emrah Ali Başo–Gürkal Menderes 1:00:10,2 ile kazanırken, genel klasman üçüncüsü ve kategori 4 birincisi de Renault Clio Sport ile yarışan ve toplamda 1:00:55,0 zaman kaydeden İzmir'den Erkan Yanıkoğlu-Bora Yılmaz ikilisi oldu. Kategori 3'de Çorumlu Nüvit Karakaşlı- Göktuğ Tuncay yarışı ilk sırada tamamlayan ekip oldular.

2017 Renç Koçibey Ralli Kupası’nda sezon, 11-12 Kasım tarihlerinde Kocaeli'de düzenlenecek Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile son bulacak.