Milli sporcumuz Cem Bölükbaşı, ikinci ayak ile birlikte dahil olduğu Euroformula Open 2021 Şampiyonası’nı 23-24 Ekim’de Barcelona gerçekleşen yarışlarıyla tamamladı. Bölükbaşı, 23 Ekim Cumartesi günü sıralama yarışları sonrasında ilk yarışa kariyerinde ilk kez birinci sıradan başladı ve tüm yarış boyunca liderliğini koruyarak yarışı kazandı. Genç sporcu 24 Ekim Pazar günü koşulan ikinci ve üçüncü yarışları da 4. sırada tamamladı.

Macaristan Hungaroring, İtalya Imola, Avusturya Red Bull, İtalya Monza ve Barcelona Catalunya yarışları sonrasında toplam 217 puanla Euroformula Open pilotlar sıralamasında 5. sıraya yükselen Bölükbaşı, toplam 15 yarışın 8’inde podyuma çıkmayı başarırken, iki yarışı da birincilikle tamamladı. Bölükbaşı, 2021 başında Formula 3 Asya Şampiyonasında kazandığı 1 Süper Lisans puanı üzerine Euroformula Open’da 5. olarak 5 puan daha ekledi. Yarış pilotu şu anda toplam 6 Süper Lisans puanına sahip.

Geçen hafta Çekya’nın Brno kentinde kariyerinde ilk kez Fanatec takımının desteğiyle Formula 2 test sürüşüne çıkan ve testi başarıyla tamamlayan Bölükbaşı, Euroformula Open şampiyonasıyla ilgili şöyle konuştu: “Başarılı bir Formula serisini geride bıraktık. Her yeni pist yeni bir sürüş deneyimi yaşadım. Sonradan katılsam da iki kere birincilik elde etmek ve şampiyonayı 5. bitirmek gurur vericiydi. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Formula 2 test sürüşüne çıkarak da bir hayalimi daha gerçekleştirdim. Formula 2 testleri devam ettirmek ve bir adım ileri geçmek istiyorum.”