Güven Bostancı ve eşi Çağla Bostancı
zafere koştu

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonasında final koşusu 26 Ocakta
Güven Bostancı ve eşi Çağla Bostancının zaferiyle sonuçlı.

Binden fazla İstanbullu yarışsever, şampiyonanın son derece çekişmeli geçen finalini izlerken hem piknik, hem de test sürüşleri yaptı. Köfte-sucuktan, kestane ve sahlebe kadar tüm ikramların ücretsiz sunulduğu müzikli dev mangal partisi yarışseverlere
keyifli bir haftasonu yaşattı.

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2007’nin final yarışı Zekeriyaköy- Gümüşdere mevkiinde 14 kilometrelik parkurda 26 Ocak Cumartesi günü koşuldu. Doğuş Power Center’dan start alan final koşusu Mitsubishi EVO8 ile yarışan Güven Bostancı ve eşi Çağla Bostancı’nın birinciliği ile sonuçlı.

Zorlu kış şartlarında son derece çekişmeli geçen ve dört turda tamamlanan üçüncü ayakta, Mitsubishi EVO9 ile yarışan Kerem Üstünkaya ve co-pilotu Ahmet Yörük ikinciliği, Mitsubishi EVO7 ile yarışan Menderes Okur ve co-pilotu Nehir Yılmaz ise üçüncülüğü elde etti.

İstanbulluların yoğun katılımıyla dev bir pikniğe dönüşen final koşusunda, yarışseverler müzik eşliğinde orma dans ettiler, test sürüşlerine katıldılar, köfte, sahlep, kestane gibi ikramlarla unutulmaz bir haftasonu geçirdiler.

Genç Pilotların Büyük Ödül Heyecanı 11 Şubat’ta..
Büyük bir çekişmeye sahne olan finalde, amatör yarışçılar, ayrıca büyük bir ödül için daha yarıştılar. Bu yıl üç ayaktan oluşan şampiyonanın sonunda başarılı olan 26 yaşını geçmemiş iki genç pilot, 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda fabrika takımı pilotu olarak yarışma hakkı kazı. Kazanan pilotların isimleri 11 Şubat pazartesi günü Doğuş Power Center’da düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacak.

Birinci ve ikinci ayakların sonunda 1. klasma Emre Durmaz, 2. klasma ise Eren Üçlertoprağı genç pilotlar kategorisinde büyük ödüle yaklaşan yarışçılar oldular. Final koşusunun ardından, gelecek yıl fabrika takımı pilotu olarak yarışma fırsatı elde eden yarışçıların kimler olduğu merakla bekleniyor.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, 5 yıldır Castrol’ün sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından organize ediliyor.

Yarışın ilk ayakları 15 Aralık 2007 ve 12 Ocak 2008’de koşuldu. İlk yarışın galibi Mitsubishi EV08 ile yarışan Güven Bostancı ve co-pilot Vedat Bostancı oldu. İkinci yarışta ise yine Güven Bostancı, bu kez co-pilot eşi Çağla Bostancı ile birinciliği yakaladı.