Castrol, iki genç pilota fabrika pilotu olma şansı sunacak ve bu gençleri 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Türkiyenin en büyük fabrika takımı bünyesinde yarıştıracak.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazırılabilmesi için düzenlenen, Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, 2007 sezonunu şimdiye kadar görülmemiş büyük bir ödülle açıyor. 5 yıldır Castrol’ün sponsorluğunda ISOK tarafından organize edilen Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, bu yıl üç ayaktan oluşacak. Şampiyonanın sonunda başarılı olan 26 yaşını geçmemiş iki genç pilot, 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda fabrika takımı pilotu olarak yarışma hakkı kazanacak.

Şampiyonanın ilk ayağı 15 Aralık’ta2007 Castrol İstanbul Rali Şampiyonası’na, N2, N3, A5, A6 sınıflarında katılacak pilotlar arasından çıkacak bu iki genç pilot, 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın tüm yarışlarında, fabrika takımı içinde ve yine Castrol sponsorluğunda fabrika takımı pilotlarının ve fabrika araçlarının tüm avantajlarını kullanarak ünlü pilotlarla takım arkadaşı olacak.

Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Fikret Şen, gençler için ortaya çıkan bu eşsiz fırsatı değerlendirirken şunları söyledi:“Türkiye’de çok sayıda gizli kalmış otomobil sporu kahramanı olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle de, uzun yıllardır Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nı destekliyoruz. Bu yıl, bu şampiyonanın var oluş sebebini son derece somutlaştırıyoruz. Bu yarışmadan çıkacak en iyi iki genç için, önümüzdeki sezonda tüm imkanlarımızı kullanacağız. Onlar, fabrika pilotları hangi şartlarla yarışıyorsa aynı şartları önlerinde bulacaklar ve geleceğin şampiyonları olmak için büyük şans yakalamış olacaklar. Hem de gerçek bir fabrika takımı içinde…

”Üç ayaktan oluşan “Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2007”, 15 Aralık 2007, 12 Ocak 2008 ve 26 Ocak 2008 tarihlerinde, Zekeriyaköy yakınlarında yapılacak. Şampiyona ile ilgili diğer detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.