12 Ocak cumartesi günü, Zekeriyaköy – Gümüşdere mevkiinde koşulan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2007’de Mitsubishi EV08 ile yarışan Güven Bostancı ve co-pilot Çağla Bostancı birinciliği elde etti.

İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği yarışta, müzik eşliğinde dev mangal partisi ve renkli aktivitelerle keyifli bir haftasonu yaşı.

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2007’nin ikinci ayağı 12 Ocak cumartesi günü Zekeriyaköy- Gümüşdere mevkiinde 14 kilometrelik parkurda koşuldu.
Üç turda tamamlanan yarışın sonunda Mitsubishi EV08 ile yarışan Güven Bostancı ve co-pilot Çağla Bostancı birinciliği kazanırken, Mitsubishi EV09 ile yarışan Kerem Üstünkaya ve Ahmet Yörük bu kez de ikinci sıraya yerleşti.
Ford Fiesta ST ile yarışan Berkay Şavkay ve Tolga Şansal ekibi üçüncülüğü elde ederken, yine Ford Fiesta ST ile yarışan Koray Muratoğlu ve Levent Özokutucu dördüncü sırada yarışı tamamladı.
Doğuş Power Center’dan start alan ve toplam 31 otomobilin tamamladığı yarış, zorlu kış şartlarında yarışçılara olduğu kadar izleyenlere de heyecanlı anlar yaşattı.
İstanbul Ralliye Akın Etti
Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda finale bir kala rekabet iyice kızıştı. İlk ayağı 15 Aralık’ta gerçekleşen yarışın 12 Ocak’taki ikinci ayağına her yaştan yüzlerce yarışsever katıldı. Orma müzik eşliğinde düzenlenen test sürüşleri ve çeşitli aktivitelerle son derece renkli geçen yarış, mangal partisi ile büyük bir şenliğe dönüştü.

Genç Pilotlara Büyük Ödül
Son derece çekişmeli geçen yarışta amatör yarışçılar ayrı bir heyecan daha yaşadılar. Bu yıl üç ayaktan oluşacak şampiyonanın sonunda başarılı olan 26 yaşını geçmemiş iki genç pilot, 2008 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda fabrika takımı pilotu olarak yarışma hakkı kazanacak.

Birinci ve ikinci ayakların sonunda 1. klasma Eren Üçlertoprağı, 2. klasma ise Emre Durmaz genç pilotlar kategorisinde büyük ödüle yaklaşan yarışçılar oldular. Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın 26 Ocak 2008 tarihinde koşulacak final yarışında genç pilotlar arasında büyük bir çekişme bekleniyor
Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, 5 yıldır Castrol’ün sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından organize ediliyor. brbr

Birinci ayağı 15 Aralık’ta koşulan yarışta Mitsubishi EV08 ile yarışan Güven Bostancı ve co-pilot Vedat Bostancı birinciliği kazanmıştı. Üç turda tamamlanan yarışın sonunda Mitsubishi EV09 ile yarışan Kerem Üstünkaya ve Ahmet Yörük ikinciliği, Mitsubishi EV07 ile yarışan Menderes Okur ve Nehir Yılmaz ekibi üçüncülüğü elde etmişti.
brbr
pimg src”imageshaberlerflash_ic_2.jpg” width”400″ height”267″ p