Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Çanakkale Belediyesi katkıları ile düzenlenen Rally Troia‘da kazanan Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi oldu.

BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Vedat Bostancı'nın Skoda Fabia R5 ile ikinci sırada tamamladığı 3 günlük zorlu rallinin üçüncülüğünü ise, yine aynı takımdan Uğur Soylu-Aras Dinçer elde etti. Yarışa Mitsubishi Lancer EVO IX ile Gürcistan'dan katılan Plamen Staykov-David Kvaratshelia ekibinin ERT-2 birinciliği ile tamamlanan rallinin ERT-3 birinciliğini de BC Vision Motorsport takımından Peugeot 208 R2 ile Ahmet Burkay-Burak Akçay ekibi kazandı.

Genç pilotların yer aldığı ERT-J sınıfının birincisi Ford Motorsport takımından Ford Fiesta R2T ile Emre Hasbay olurken, kadın pilotlar birincisi Bulgar sürücü Viktoria Garkova ve kadın co-pilotlar birincisi de GP Garage My Team'den Hakkı Ağaoğlu ile yarışan Nehir Yılmaz oldu. 8 özel etaptan oluşan 490 km.lik Rally Troia'da ulusal klasman sınıf 3 birinciliğini Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol kazandı. 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerine açık historic klasmanında Parkur Historic takımından Ford Escort MK2 ile Engin Kap-Özden Yılmaz birinciliğin, Fiat 131 ile Levent Gür-Oytun Albayrak ikinciliğin ve Opel Ascona 200 ile Orhan Zümrüt-Macit Gür üçüncülüğün sahibi oldular.

Fiesta Rally Cup'ta Ford Fiesta R2 ile Cem Alakoç-Yusuf Çelik ilk sırayı elde ederken, Hyundai Racing Trophy birincisi Hyundai i20 Coupe ile Bulgar ekip Simeon Simeonov-Yordan Yordanov oldular. 

Renç Koçibey Ralli Kupası'nda ise Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol genel klasman ve kategori 2 birinciliğinin sahibi olurken, Erkan Yanıkoğlu-Bora Yılmaz ikinciliği ve Kategori 4 birinciliğini, Orçun Nural-Orkan Gökşen üçüncülüğü kazandılar. İzmir'den Fiat Palio ile İsmail-İbrahim Cabacı kardeşler kategori 1 birinciliğinin sahibi olurken, Kocaeli'den Armağan Ateş-Hasan Hasanoğlu kategori 3 birinciliğine uzanan ekip oldular. 2 Temmuz Pazar akşamı Truva Atı önünde düzenlenen finiş seremonisinde dereceye giren sporcular ödüllerini Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'dan aldılar.

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 22-23 Temmuz'da Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK)  tarafından düzenlenecek olan Yeşil Bursa Rallisi ile devam edecek.