Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu öncülüğünde Nazionale Piloti organizasyonu işbirliğinde ilk kez düzenlenen “FORMULA FUTBOL ŞÖLENİ” 22 Ağustos 2007 tarihinde Ali Sami Yen Stadı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin All Stars’larının, Formula Takımı ile karşı karşıya geldiği maçta 8-5’lik skorla Barrows’un takım sponsorluğunda sahaya çıkan Formula Takımı Ali Sami Yen’den galip ayrıldı.

İtalyan Pilot Fisichella’nın attığı 3 gol ve gösterdiği performans futbolculara adeta taş çıkartırken, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı sponsorluğu ile mücadeleye ortak olan All Starslar’daki maçın yıldızı ise Tanju Çolak oldu.

Saat 20:00 itibariyle başlayan “Formula Futbol Şöleni”nde All Stars’ların Formula Takımına karşı mücadele ettiği maçın açılış seremonisinde renkli görüntüler vardı. Tüm oyuncuların sahaya çıkarken 25 küçük adamla birlikte “Bizi Unutmayın” mesajını içeren mesajı ve selamlama anı tribünler ve protokolden büyük alkış aldı. Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Spor Toto Teşkilatı Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın da maçı protokleden izleyenler arasındaydı.

Formula 1de son iki sezonun Dünya şampiyonu İspanyol pilot Ferno Alonso, Ferrarinin Brezilyalı sürücüsü Felipe Massa ve Renault takımının İtalyan pilotu Giancarlo Fisichellanın da aralarında bulunduğu F1 ve GP2 pilotları, Zoran Simoviç, Cüneyt Tanman, Tanju Çolak, Mehmet Özdilek ve İlhan Mansız gibi eski futbolcular ve Yılmaz Erdoğan ile Mahsun Kırmızıgül gibi sanatçıların yer aldığı All Stars takımıyla karşılaştı.

F1 takımı ile All Stars takımları arasındaki karşılaşmayı Formula pilotları 8-5 kazandı.

All Stars takımının gollerini Tanju (3), İlhan Mansız ve Mehmet Özdilek atarken, F1 takımının golleri Fisichella (3), Massa (1) ve GP2 pilotu i Negraodan (2) Ferno Alonso (1), Mert Tahincioğlu (1)geldi.

Fisichella’dan Gol Şov
F1 pilotları zaman zaman yaptıkları hareketlerle alkış alırken, özellikle İtalyan Fisichella attığı 3 gol ve gösterdiği performansla göz doldurdu.
Karşılaşmanın 20. dakikasında İspanyol pilot Alonsonun pasıyla ceza alanına giren İtalyan Fisichella, şık bir çalımla kaleci Simoviçi geçerek topu filelere gönderdi. 20, 32 ve 77. dakikalarda da 2 gol atan Fisichella, maçta hat trick yapıp takımını galibiyete taşıyan isim oldu.
Brezilyalı Felipe Massa da 29. dakikada ceza alanına sağ kanattan girip, kaleci Simoviçi avladı. All Stars takımının 4 ve 5. gollerini ise 69 ve 74. dakikalarda i Negrao attı.

Tanju Çolak, Eski Günlerini Aratmadı
All Stars takımında forma giyen Tanju Çolak, futbolculuğu dönemindeki golcülüğünü, Formula 1 Futbol Şöleninde de ortaya koydu.
Maçın 12, 15 ve 46. dakikalarında 3 gol atıp hat trick yapan Tanju, tribünlerden büyük alkış aldı. All Stars takımının diğer golleri ise 31. dakikada İlhan Mansız, 60. dakikada da Mehmet Özdilekten geldi.

Adnan Polat Teknik Direktör
All Stars takımının teknik direktörlüğünü Galatasaray Kulübü Başkan Vekili Adnan Polat, F1 takımının teknik direktörlüğünü ise Nazionale Piloti Başkanı Mario Di Natale yaptı.
Maçı Fatih Gökçe yönetirken, yardımcılıklarını ise Erdem Bayık ve Cemal Bingül yaptı.
TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu da Formula takımında forma giydi.

Maçın Geliri, Unesco, Açev Ve Umut Çocukları Derneği’ne
Futbol Federasyonu ve Galatasaray Kulübünün katkılarıyla yapılan, Formula ve All Stars takımlarını karşı karşıya getiren gösteri maçından elde edilecek gelir, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Umut Çocukları Derneğine aktarılacak.

Lotto’nun kıyafet sponsorluğunda sahaya çıkan ve yaklaşık 2.500 kişinin izlediği maçta seyirciler oyunculara sürekli sevgi gösterisinde bulundular. .

F1 pilotları ile All Stars takımlarının kadroları şöyle:

F1 Takımı: Ferno Alonso, Felipe Massa, Giancarlo Fisichella, Sebastian Vettel, Vitantonio Liuzzi, Giorgio Pantano, Luca Filippi, Pastor Maldonado, Khristian Ghedina, Riccardo Patrese, Jason Tahincioğlu, Alan Guimdrdes, Mümtaz Tahincioğlu, Mert Tahincioğlu ve Hakan Dinç.

All Stars Takımı: Cüneyt Tanman, Erhan Önal, Zoran Simoviç, Cevad Prekazi, Hakan Ünsal, Tanju Çolak, Cemil Turan, Rıdvan Dilmen, Nurettin Yıldız, Cem Pamiroğlu, Mehmet Özdilek, İskender Gönen, Kerem Alışık, Serhat Ulueren, İlhan Mansız, Onur Belge, Gökmen Özdenak, Rıza Çalımbay, Mahsun Kırmızıgül, Göktuğ Sevinçli, Fatih Altaylı, Necil Ülgen ve Yılmaz Erdoğan.