2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 4.yarışı olan 42.Yeşil Bursa Rallisi BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin birinciliği ile sona erdi. Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen rallinin ikinciliğini Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez elde ederken, üçüncülüğü BC Vision Motorsport takımından Uğur Soylu-Aras Dinçer elde etti.

Hankook Toktaş Otomotiv, Aloft Hotel Bursa, Serpa İnşaat, RedBull.com, Fora Araç Takip, Auto Club, Melkar Otomotiv ve Power FM sponsorluğunda düzenlenen ralli, 2 gün boyunca Orhaneli-Keles bölgesindeki Selçuk Özsevinç, Ali Sipahi, Mehmet Köprücü ve RedBull.com Power Stage olmak üzere toprak zeminli 9 özel etapta büyük çekişmeye sahne oldu.

Sınıf N’de Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Toksport WRT ekibi Menderes Okur-Ufuk Uluocak, Sınıf 4'te Ford Fiesta R2T ile Ford Motorsport Turkey ekibi Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ve Sınıf 3'te Renault Clio R3 ile GP Garage MyTeam ekibi Murat Soyçopur-Can Hergüner birinciliklerin sahibi oldular. Geç Pilotlar birincisi BC Vision Motorsport adına Citroen C2 ile Eren Burkay olurken, Kadın Co-Pilotlar birincisi de Ford Motorsport Turkey adına Ford Fiesta ST ile oğlu Saipcan Hasbay'ın co-pilotu olarak yarışan Merve Hasbay oldu.  

35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerin yer aldığı historic klasmanında ise 1976 model Ford Escort MK II ile Parkur Racing ekibi Burak Türkkan-Onur Aslan zafere ulaşan ekip olurken, aynı takımdan Engin Kap-Ali Emre Yılmaz ikinci ve Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz üçüncülüğü elde ettiler.

Renç Koçibey Ralli Kupası klasmanında ise Ford Fiesta R1 ile Emrah Ali Başo-Gürkal Menderes genel klsman ve Kategori 1 birinciliğini, Fiat Palio ile Orçun Nural-Soner Çevik genel klasman ikinciliği ve Kategori 2 birinciliğini, Fiat Palio ile Mert Gür-Ege Can Ünlü de genel klasman üçüncülüğü kazandılar. Kategori 3 birincisi Fiat Palio ile Salih Uzunosman-Elif Tavukçuoğlu olurken, Kategori 4 birincisi de Fiat Palio ile Murat Güray-Bora Yakın ekibi oldu.

Ford Motorspor Türkiye tarafından düzenelenen Fiesta Rally Cup klasmanında ise R2T sınıfında Ümitcan Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, R2 sınıfında Cem Alakoç-Yusuf Çelik ve ST sınıfında da Onur Çelikyay-Uğur Çelikyay kardeşler birincilikleri paylaştılar. Yeşil Bursa Rallisi'nin ardından kupa puantajında Cem Alakoç 45,5 puanla lider durumda yer alırken, Ümit Can Özdemir 40,2 puanla ikinci ve Özcan Söke de 21,5 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası 09-10 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenecek olan 38.İstanbul Rallisi ile devam edecek.