10 Eylül 1972 tarihinde Orhan Akiş’in başkanlığında kurulan ve 45 senedir aralıksız faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en eski otomobil sporları kulübü olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) yeni yönetim kurulu belirlendi.

Kulübün Olağan Genel Kurulu sonrasında, 2017 yılında TOSFED Bursa İl Temsilciliği görevini yapan Mete Pala başkanlık görevine geldi. Serdar Canbek, Hasan Akbaş, Suat Şarlı, Zafer Vatansever, Yalçın Yılmaz, Gökhan Tekmen, Kenan Seferler ve geçen dönem başkanı Atilla Beyhan yönetimi oluşturan diğer isimler oldular. Denetleme Kurulu başkanlığını Ahmet Haldun İnak seçilirken, Koral Yeşildağ ve Levent Zaim de denetleme kurulu üyeleri olarak göreve geldiler.

Bugüne kadar otokros, tırmanma, pist, karting ve ralli branşlarında ulusal ve mahalli birçok organizasyonu başarıyla düzenleyen kulüp, yeni sezonda Yeşil Bursa Rallisi ve Orhangazi Tırmanma ulusal organizasyonları yanı sıra, mahalli otokros yarışları düzenleyecek. Ayrıca geçmiş yıllarda olduğu gibi slalom ve foto ralli gibi ehliyeti olan tüm sürücülere açık etkinlikleri de tekrarlamayı hedefleyen yönetim, yeni üyelerin de katılımıyla daha da güçlenen kulüp, sporcu sayısını arttırmak hedefli çalışamalar da gerçekleştirecek.