Borusan Otomotiv Motorsport tarafından organize edilen BOM Akademi Kupası, 

29 Ekim 2017 tarihinde İzmir Yarış Pisti'nde gerçekleştirilen 4. ayak yarışları ile sona erdi.

Pazar günü, start öncesinde okunan İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. İki yarış üzerinden gerçekleştirilen son ayakta, sıralama turlarında tecrübeli sporcu Haluk Ege'nin hemen arkasından ikinci sırada yer alan Güney Altuner, Catheram'ların mücadelesinde ilk yarışın kazananı oldu. Keyifli çekişmelere sahne olan yarışta ikinciliği Batur Kızıltepe, üçüncülüğü ise Muratcan Eğilmez aldı.

Günün ikinci, sezonun sekizinci ve son yarışı, sporcuların türk bayraklarını dalgalandırarak attıkları seremoni turuyla başladı. Aldıkları iyi start ile ilk iki pozisyonu ele geçiren Haluk Ege ve Barkın Bayhan, durumlarını yarış boyunca korudular. Hemen arkalarında, Güney Altuner, Yaman Yılmaz ve Muratcan Eğilmez arasında yaşanan üçüncülük mücadelesi ise seyredilmeye değerdi. Bu mücadelenin kazananı olan karting kökenli Uşaklı sporcu Güney Altuner üçüncülüğü kazanan isim oldu. 

Tecrübeli sporcular arasındaki tatlı çekişmenin yaşandığı 50+ kategorisinde ise  ilk yarışta Bülent Solmaz, ikincisinde Aytuğ Sakallıoğlu birincilikleri kazanan isimler oldu. 

Yarış sonunda, pilotlara kendi yaptıkları resimleri hediye eden  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulundan otizmli öğrenciler,  BOM Akademi Kupası araçlarına binerek pilotlar ile beraber fotoğraf çektirdiler.

Hafta sonunun galibi olan Güney Altuner, aynı zamanda sezon içerisinde topladığı puanlara genel klasmanda da birinciliğe yükselerek, 2017 BOM Akademi Kupası'nın sahibi oldu. Kupada ikinciliği Yaman Yılmaz-Ahmet Armağan ekibi elde ederken, üçüncülük ise Muratcan Eğilmez'in oldu.