Milli sporcu Cem Bölükbaşı, 2022 FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası’nın beşinci ayağında yarış dünyasının efsane cadde pisti Monako’da başarılı yarışlarıyla dikkat çekti.

Bölükbaşı, Monte Carlo pistinde 28 Mayıs Cumartesi yapılan sprint yarışına 18. sırada başlayıp 12. sırada bitirdi. Milli yarış pilotu, 29 Mayıs’taki ana yarışa 20. sıradan başlayıp, başarılı geçişlerle 9 sırada birden yükselerek yarışı 11. sırada tamamladı ve ilk yarış puanına yaklaştı. Bölükbaşı, yarış sırasında 10. sıraya kadar da yükselmişti.

Cem Bölükbaşı, “Efsane Monako pistine çıkarak hayallerimden birini daha gerçekleştirdim. Monte Carlo, çok fazla geçiş imkanı olmayan bir pist ama, hem cumartesi hem pazar yarışa geriden başlasak da startta başarılı geçişlerle ön sıralara yükseldik. Ana yarışta ilk puanımı almaya çok yaklaştım. Bu benim Formula 2’deki 3. yarışım. Sakatlık ve şanssızlıklarla 2 yarışı kaçırmış olsam da artık arabama her geçen gün daha fazla alışıyorum. Monaco’dan iyi bir başarıyla dönüyoruz, önümüzde ise daha çok yarış var. Her yeni yarışta daha iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

Ana sponsorları All Accor, Borusan Otomotiv ve kripto para borsası ICRYPEX’in yanı sıra Rixos, Kuzu Grup, Zorlu Enerji, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Gentaş, Mesa, Repeat, CK Architecture, Turnuvam ve TEM Agency’nin desteğiyle FIA Formula 2 Şampiyonası’nda yer alan milli sporcuyu Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

Formula 2’nin altıncı ayağı 10-12 Haziran hafta sonunda Bakü’de gerçekleşecek. Cem Bölükbaşı’nın Formula 2 sezonundaki tüm yarışları S Sport, Sport 2 ve S Sport + kanallarından canlı olarak takip edilebiliyor.