Milli sporcumuz Cem Bölükbaşı, 2022 FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası’nın Macaristan’ın Hungaroring pistinde koşulan 10.ayağında başarılı bir performansa imza attı.

Genç sporcu, 31 Temmuz Pazar günü gerçekleşen ana yarışa 16. sırada başladı. Yarış sırasında pit yapana kadar 10. sıraya kadar yükseldi ve pit sonrasında sıra kaybetse de, yarışı 13. sırada tamamlamayı başardı. Bölükbaşı, 30 Temmuz’daki sprint yarışını da 16. sırada tamamladı.

ALL-Accor Live Limitless, Borusan Otomotiv ve kripto para borsası ICRYPEX’in ana sponsorluğunda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Rixos, Kuzu Grup, Zorlu Enerji, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Gentaş, Mesa, Repeat, CK Architecture Interiors, Turnuvam ve TEM Agency destekleriyle yarışan Cem Bölükbaşı, yarışın ardından “Sezonun en iyi yarışını geride bıraktık. Lastikler açısından zor bir pisti, lastiklerimizi sonuna kadar kullandık. Yarış sırasında güzel geçişler de yaptık. Yaz arasından sonra kaldığı yerden devam edeceğiz. Her yarışta gelişmeyi ve üzerine koymayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

2022 FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası, 25 günlük yaz tatili ardından 26-28 Ağustos hafta sonunda Belçika, Spa, Francorchamps pistinde gerçekleşecek 11. ayak yarışları ile devam edecek.