Borusan Otomotiv Motorsport, iki otomobille takip ettiği GT4 Avrupa Serisi’nin Imola’da gerçekleşen çift podyumlu açılış yarışının ardından, 08-09 Ağustos tarihlerinde Misano’da yapılan ikinci ayak yarışlarında start aldı. Borusan Otomotiv Motorsport’un 13 yıl boyunca değişik şampiyonalarda defalarca yarıştığı pistte, 12 numaralı otomobilde yarışan Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik ikilisinin yanı sıra, 13 numaralı otomobilde yarışan İbrahim Okyay da direksiyonun başındaydı.

Turkuaz renkli BMW M4 GT4’leri ile tam bir takım ruhu sergileyerek iyi bir ikili haline gelen Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik, Cuma günü yapılan test seanslarından itibaren sürelerini geliştirmeye devam etti. Cumartesi günü gerçekleşen sıralama turlarında pistteki en hızlı BMW pilotu olan Cem Bölükbaşı, ilk yarışta gridde 4. sırada yer alarak takipçilerinden büyük destek gördü. Pit stopta otomobili devralan Yağız Gedik, sarı bayrakların damgasını vurduğu yarışı grup ikincisi olarak tamamladı.

Pazar sabahı gerçekleşen ikinci yarışta 15. sıradan start alan Yağız Gedik, iyi bir performans sergileyerek pit stop’a 10.sırada geldi ve otomobili takım arkadaşına devretti. Yağız Gedik’in başladığı işi en iyi şekilde sürdüren ve yükselişe devam eden Cem Bölükbaşı ise grubunda ikinci ve genel klasmanda 4. olarak finiş gördü.

Bayrağımızı iki kere podyuma çıkartan ve alkış toplayan Borusan Otomotiv Motorsport, bir sonraki startını 05-06 Eylül tarihlerinde Almanya Nürburgring’de gerçekleşecek 3.ayak yarışlarında alacak.