Milli sporcumuz Cem Bölükbaşı, 2022 FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası’nın yedinci ayağında 01-03 Temmuz hafta sonunda İngiltere, Silverstone pistinde yarıştı.

Bölükbaşı 2 Temmuz Cumartesi, yağmurlu havada gerçekleşen sprint yarışını 19. sırada, 3 Temmuz Pazar günkü ana yarışı da 18. sırada tamamladı. Bölükbaşı, pazar gerçekleşen yarışta pite girmeden önce 14. sıraya kadar yükselmişti. Bölükbaşı, sıralama turlarında ise birinci ile arasındaki farkı 1.2 saniyeye kadar da azaltmayı başardı.

All Accor, Borusan Otomotiv ve kripto para borsası ICRYPEX’in ana sponsorluğunda Rixos, Kuzu Grup, Zorlu Enerji, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Gentaş, Mesa, Repeat, CK Architecture Interior, Turnuvam ve TEM Agency’nin katkıları ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOSFED desteğiyle yarışan temsilcimiz, 08-10 Temmuz tarihlerinde Formula 2 sekizinci ayağı için Avusturya, Spielberg pistine çıkacak.

Sezon daha sonra, Le Castellet, Budapeşte, Spa-Francorchamps, Zandvoort ve Monza yarışlarıyla devam edecek ve 18-20 Kasım 2022 tarihlerinde Yas Marina pistindeki finalle sonlanacak.