Genç milli sporcumuz Cem Bölükbaşı, 23-24 Eylül tarihlerinde İtalya Monza pistindeki  Euroformula Open yarışlarında kariyerine yeni ilkler eklemeyi başardı.

Monza’da ilk yarışı üçüncü tamamlayan genç pilot, pazar gerçekleşen ikinci yarışta ikinci olurken şiddetli yağmur altında gerçekleşen zorlu üçüncü yarışı da çok az bir farkla ikinci bitirerek her üç yarışta da podyuma çıkmayı başardı. Bölükbaşı bu şekilde Euroformula Open kariyerinde ilk defa üç yarışı da podyumda bitirmiş oldu.

Seride toplam 12 yarışın 7’sinde podyuma çıkmayı başaran genç yarış pilotu, toplam 167 puanla pilotlar sıralamasında 6. sıraya yükseldi.

Başarılı yarış pilotu, “Bu hafta sonu ‘hız tapınağı’ olarak da bilinen Monza pistinde farklı hava koşullarında sürüş deneyimi yaşadım. Çıktığım her yarış benim için bir adım ileriye gitmek demek ve hepsini de önde tamamlamak istiyorum. Bu hafta sonu üç yarışı da podyumda tamamladığım için mutluyum. Euroformula Open kariyerimde bu bir ilk oldu. Monza’da yer almamı sağlayan ve hayallerimin arkasında olan tüm destekçilerime çok teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.