2022 TOSFED Baja Kupası’nın ikinci yarışı Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) tarafından 22-23 Ekim tarihlerinde organize edildi. 36 sporcunun 18 araçla katıldığı organizasyonda, toplam 500 kilometre uzunluğundaki At Yaylası ve Aladağ etapları koşuldu.

İki gün süren zorlu yarış sonunda Can-Am Maverick X3 ile yarışan İsrafil Akyüz-Timur Sancak ekibinin SSV birincisi olarak tamamladığı yarışta, benzer araçlar ile yarışan Abdullah Turgut-Arda Şenay ikinciliği ve Eylem Tekin-Ejder Tekin de üçüncülüğü elde ettiler.

Otomobil klasmanında ise Suzuki Grand Vitara ile Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar ekibi genel klasman ve Sınıf 2 birinciliğin sahibi olurken, yine Suzuki Grand Vitara ile Mert Becce-Çağrı Çıtanak ikinciliği ve Land Rover Defender ile Tarık Gökbay-Osman Metin de üçüncülüğü ve Sınıf 4 birinciliğini kazandılar. Sınıf 3’te Mitsubishi Pajero ile Benan Engin-Tamer Kızıltan Sınıf 1’de de Suzuki Vitara ile Atakan Keskin-Ergün Şatır birincilikleri elde eden ekipler oldular.

14 Bursa Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde dereceye giden sporculara kupaları, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, AFAD İl Müdürü Cengiz Çavuş, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı ve BOLOFF Başkanı Burhan Turan tarafından verildi.