Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon 3 kez podyuma çıkma başarısı gösterdiği ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) son ayağı için 27-28 Eylül tarihlerinde Sicilya’nın Pergusa Pisti’nde start alacak. 28 Eylül Pazar günü Eurosport International ekranlarından canlı yayınlanacak yarışta Aytaç Biter ve Kaan Önder direksiyon başında olacak. 

Aralıksız 7 sezondur takip ettiği 2014 ETCC sezonuna (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) nisan ayında Fransa ile başlayan ve sırasıyla Slovakya, Avusturya ve Belçika pistlerinde devam eden Borusan Otomotiv Motorsport, başarılı bir sezon geçirdi. Kurulduğu 2008 yılından bu yana Avrupa’da ve dünyanın çeşitli pistlerinde ara vermeden yarışan tek Türk takımı özelliği taşıyan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon Aytaç Biter pilotajındaki BMW 320TC ile 3 kez Avrupa Pistlerinde Türk Bayrağı’nı dalgalandırdı. Aytaç Biter 2012 yılında genel klasman 5’inciliği ve geçtiğimiz sezon da Salzburing’te podyum görmüştü.  Takımın 2014  hedefi ise son yarışta alacağı puanlarla sezonu Avrupa üçüncüsü olarak tamamlamak.

Takımın henüz ehliyeti bile olmamasına karşın ETCC’de yarışan 17 yaşındaki pilotu Kaan Önder ise şampiyonadaki en genç pilotu olarak hem başarılı sonuçlarıyla hem de her geçen gün artan performansıyla tüm sezon dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Bu sezon ETCC Sicilya Pergusa yarışı ile 18’inci yarış startını alacak BOM’un 26 araçla olan kıyasıya mücadelesi 28 Eylül Pazar günü Eurosport International ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Mutlak podyum hedefiyle start alacak takımın ilk yarışı saat 12.15, hemen ardından koşulacak 2’inci yarışın yayın saati ise 14.00 olacak.