30 Ocak 2008 tarihinde Antalya Valisi Sayın Alaaddin Yüksel başkanlığında tüm Antalya resmi kurumlarının katılımı ile yapılan 5.Türkiye Rallisi (Rally of Turkey), TOSFED Başkanı Sayın Mümtaz Tahincioğlu ve ekibinin verdiği brifing ile başladı.

Antalya Valisi Sayın Alaaddin Yüksel tarafından yapılan açılış konuşmasında 12-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Rallisi ile Antalya’nın tanıtımına yapılan katkının önemi vurgulanırken, Antalya’nın yöre olarak bu şampiyonaya verdiği önem anlatıldı. Dünya televizyonlarına ve medyasına yansıyacak görüntülerde yarışın yanında Antalya’nın tüm güzelliklerin sergilenmesine dikkat edilmesi istendi. Türk misafirperverliğinin en iyi şekilde sergileneceği bu uluslararası organizasyondan Antalya’nın bir kez daha başarı ile altından kalkacağı ifade edildi. Antalya Valisi Sayın Alaaddin Yüksel, Türkiye Otomobil Sporları Başkanı’na ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ederken tüm resmi kurumları da bu önemli organizasyona destek vermeğe davet etti.

Federason Başkanı Mümtaz Tahincioğlu ise Valilik nezdinde tüm resmi kurumlara bu organizasyon için verilen katkı ve desteğe teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında, 2007 yılında takvimde yer almayan Türkiye Rallisi’nin bundan sonra her iki yılda bir diğer şampiyona ülkeleri ile birlikte eşit olarak yapılacağını ve FIA tarafından bu konudaki alınan kararları açıkladı. Özellikle Kemer ve Kumluca Belediyeleri ile Antalya Büyükşehir ve Konyaaltı belediyelerinin çok ciddi desteklediği Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 8. ayağı bu sene diğer senelerden çok daha yoğun ilgi ile bayram havasında geçeceğinin sinyallerini verdi.

TOSFED tarafından verilen brifingde ise 2008 yılında kullanılacak olan Türkiye Rallisi parkurunun geçtiğimiz senelerde kullanılan etaplardan oluştuğu anlatıldı ve yapılacak çalışmaların bir özeti sunuldu. Ayrıca 2008 yılında Kemer Servis Alanı’nın 2 hafta önceden kullanımabaşlayacağı, Uncalı’da yer alacak olan çift kalkışlı özel seyirci etabının Perşembe ve Cumartesi geceleri yapılacağı, Seyirci Alanı olarak ise Kumluca, Kemer ve Chimeraseyirci alanlarının geçtiğimiz sene olduğu gibi hazırlanacağı belirtildi.

Antalya’da gerçekleştirilen bu 1’inci Koordinasyon Toplantısı’nın ardından 7 ayrı komite kurulması ve bu komitelerin 15 Şubat itibari ile eş zamanlı 6 toplantı sonucundaralliye kadar hazırlıkların düzenli bir şekilde yürütülmesine karar verildi.