Baharın, doğayı canlandırdığı, her yeri yeşile bürüyüp, rengarenk çiçeklendirdiği bu mevsimde Beykoz Offroad Kulübü BEYOFF da, Yakacık Çocuk Yuvası’nın kimsesiz çocuklarını yuvalarından alıp, çamlık ormanlarına pikniğe götürdü.

24 Mayıs 2015 Pazar günü, BEYOFF üyeleri, birçok offroad grubu ile toplanarak, araçları ile Yakacık Çocuk Yuva’ya gitti. Alfa Yayınları’nın sponsorluğunda getirdikleri 90 adet kitap yuva idaresine teslim edildi. Daha sonra yuvanın bahçesine parkeden 30 araç, yuvada yaşayan 52 çocuk ve öğretmeni  sırayla araçlarına konuk ederek, Kayışdağı Çamlık piknik alanına gitti. Çocuklarla birlikte minik çapta yapılan off road gezisiyle piknik alanına varıldı. Kamp masaları ve sandalyeleri bagajlardan çıkarılıp büyük bir masa kuruldu. Coşkun Sucukları, Özma Unlu Mamuller ve Hakan Avcuoğlu (By Hakan)’ın sponsorluğunda getirilen yiyecekler kocaman yanan mangal ateşinde tüm kulüplerin iş birliği ile pişirildi ve çocuklara servis edildi.

Gün içerisinde çocuklarla birlikte çuval ile koşma yarışı, off road ekiplerinin ayrılmaz parçası olan halatlar ile halat çekme yarışı, futbol, voleybol maçları yapıldı. Duster Adventure Team’ in çocuklar için getirdiği 52 adet uçurtma hep birlikte monte edilerek, göklere yükseltildi. Gün boyunca çocuklarla oynayıp eğlenildi.

BEYOFF kulüp başkanı Zafer Togay; “Offroad camiasının en sevdiğim özelliği, sosyal sorumluluk projelerine duyarlı olmaları. İnsanların bu tutumu ve duyarlılığı bizi çok mutlu ediyor. Farklı bir çok grup böyle güzel bir etkinlik olunca bir araya geliyor ve kenetleniyor. Bu etkinlikler sayesinde daha çok kişiyle tanışıp daha güzel projeler için fikir üretebiliyoruz. Hep birlikte kimsesiz çocuklara da farklı bir gün yaşattığımız için tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinlikler sizin sayenizde oluyor. Herkes bir işin ucundan tutuyor ve ortaya çok güzel bir manzara çıkıyor. Gelecek zamanda daha güzel etkinliklerde yine bir araya gelmeyi umut ediyoruz. Biz kulüp olarak, diğer kulüplerin organize ettiği sosyal sorumluluk projelerinde yanlarında olmaya özen gösteriyoruz ve görüyoruz ki diğer kulüpler de bizim yanımızda. Bu çok onur verici.. ” şeklinde konuştu.

Tüm gün boyunca oyunlar oynayan, eğlenen çocuklar akşam üzeri tekrar araçlara alınarak yuvalarına teslim edildi. Yuvanın bahçesinde araçlardan inen çocukların yüzünden yorgunluk, yüzlerinde ise gülümseyiş vardı. Tüm katılımcılar benzer etkinliklerde tekrar görüşmek dileğiyle ayrıldılar…