2019 sezonuna Orta Doğu Porsche GT3 Cup Challenge ile başlayan genç milli sporcu Berkay Besler, 01-02 Şubat tarihlerinde serinin 4. ayak yarışları için Abu Dhabi’deydi.

Yas Marina pistinde 01 Şubat Cuma gece koşulan ilk yarışa üçüncü sırada başlayan temsilcimiz damalı bayrağın altından ikinci sırada geçmeyi başardı. Cumartesi gündüz koşulan ikinci yarışa da yine üçüncü sırada başlayıp ikinci sırada tamamlayarak iki kez podyuma çıkan Besler, çok değerli puanları hanesine yazdırdı ve klasmanda ikinciliğini sürdürdü…

Yarış sonrasında hafta sonunu “Orta Doğu Porsche GT3 Cup Challenge serisinde her yarış podyum yapma hedefimi tekrar gerçekleştirmiş oldum. Sonuçtan ve yarış içindeki hızımızdan çok mutluyum. Şampiyona için çok değerli puanlar aldım. Takımdaki herkese verdikleri emekten dolayı çok teşekkür ederim. Şimdi bir sonraki yarışa kadar dinlenme vakti…” şeklinde özetleyen Berkay, sezona 07-08 Mart tarihlerinde Bahrein pistinde koşulacak olan beşinci ayak yarışları ile devam edecek. Seride sezonun 6. ve son ayağı da 29-31 Mart tarihlerinde yine Bahrein pistinde koşulacak.