16-17 Haziran tarihlerinde Avusturya’da Red Bull Ring pistinde koşulan Porsche Sports Cup Deutschland ikinci ayak yarışlarında Toksport WRT takımı 5 sporcumuz ile mücadele etti. 2 sprint 2 de endurans formatında olmak üzere 4 ayrı yarışın koşulduğu hafta sonunda, Porsche 991 GT3 Cup ile mücadele eden 19 yaşındaki genç milli sporcumuz Berkay Besler, endurans yarışlarında genel klasman ikinciliği ile,  grubunda 1 birincilik ve 1 üçüncülük, sprint ilk yarışta da genel klasmanda üçüncülük ve grubunda ikincilik ile podyuma çıkmayı başardı…

Porsche Super Sports Cup Sprint ilk yarışında Berkay Besler 39 otomobil arasında genel klasmanda 3.lüğü ve 5F grubunda ikinciliği elde ederken, Ümit Ülkü genel klasmanda 7. ve grubunda 4. ve Bilal Saygılı da genel klasmanda 23. ve grubunda 16. sırada finiş gördüler. Çağlayan Çelik ise rakibiyle yaşadığı temas sonucu kaza yaparak yarışı tamamlayamadı.

Porsche Super Sports Cup Sprint ikinci yarışını Ümit Ülkü 37 otomobil arasında genel klasmanda 8. ve grubunda 5. ve Bilal Saygılı da genel klasmanda 21. ve grubunda 15. sırada bitirirken, Yıldıray Demircioğlu genel klasmanda 28. ve 5E grubunda 5. olarak tamamlarken, mekanik bir sorun yaşayan Berkay Besler yarışı tamamlayamadı.

Aynı hafta sonu koşulan Porsche Sports Cup Endurance ilk yarışında Berkay Besler damalı bayrağın altından 5. sırada geçerken, grubunda 3.lüğü kazandı. Ümit Ülkü genel klasmanda 16. ve grubunda 12. olurken, Bilal Saygılı genel klasmanda 19. ve grubunda 14. sırada finiş gördüler. Çağlayan Çelik-Yıldıray Demircioğlu ekibi ise yarışa Çelik pilotajında devam ederken rakibine atak yaptığı esnada yoldan çıkarak yarışı tamamlayamadı.

Hafta sonunun son yarışı olan Porsche Sports Cup Endurance ikinci yarışında genç milli sporcumuz Berkay Besler yarışı ikinci sırada tamamlarken 5F grubunu da kazanmayı başardı ve otomobil branşında kariyerinin en iyi sonucunu Red Bull Ring Pisti’nde elde etmiş oldu. Bilal Saygılı finiş çizgisinden genel klasmanda 13. ve grubunda 9. olarak geçerken ve Ümit Ülkü genel klasmanda 18. ve grubunda 11. sırada finiş gördüler.

Porsche Super Sports Cup 21-22 Temmuz tarihlerinde Nürburgring pistinde koşulacak 3. ayak yarışları ile devam edecek.