1999 doğumlu Milli sporcu Berkay Besler, Toksport WRT ile birlikte Prototype Cup Germany Şampiyonası’nın ilk prototip yarışlarının ikisini de birincilik ile bitirdi. Bugüne kadar 5 kez Türkiye Karting Şampiyonu, 1 kez Belçika Karting Şampiyonu, 1 kez Dünya 3.’sü ve 1 kez de Academy Trophy Championship 3.’sü olan Besler, bugüne kadar 169 kez piste çıktı.

Son zamanlarda Avrupa pistlerinde adından sıkça söz ettiren başarılı sporcu, son olarak Toksport WRT ile birlikte Prototype Cup Germany Şampiyonası’nın ilk prototip yarışlarının ikisini de birincilik ile bitirdi. 5 kez Türkiye, 1 kez Belçika şampiyonu, 1 kez dünya 3.’sü ve 1 kez de Academy Trophy Championship 3.’sü olan Besler, bugüne kadar 169 kez yarış pistine çıktı. Genç pilot Prototype Cup Germany haricinde Borusan Otomotiv Motorsport’la birlikte GT4 Avrupa Şampiyonası’nda da Türkiye’yi temsil ediyor.

Elde ettiği başarıyla ilgili konuşan Besler; “Prototype Cup Germany Şampiyonası’nın ilk yarışı için Belçika’nın Spa pistindeydik. Takımla birlikte yaptığımız ilk Prototip yarışlarının ikisini de birinci bitirdik. Şampiyona 4 hafta sonu ve 8 yarıştan oluşuyor. İlk hafta sonunu tamamladık geriye 3 hafta sonu 6 yarış kaldı. Bu hafta sonu alabileceğimiz maksimum puanı aldık ve şu anda şampiyonada lider konumdayız.” dedi.

2005 Türkiye Ralli Şampiyonu babası Mehmet Besler’in izinden giden Berkay, motorsporları kariyerine 4 buçuk yaşında karting ile başladı. Temsilcimiz bugüne kadar 169 yarışa çıkarken, bu yarışlardan 108’i yurt dışında, 61’i ise Türkiye’de gerçekleşti. BMW’nin fabrika pilotu olmayı hedefleyen Besler’in en büyük hedeflerinden biri de Le Mans Prototype 1’de (LMP1) şampiyon olmak.