Mert Becce-Sertaç Tatar ekibi, 2021 Doğu Avrupa Baja Kupası (East European Tout Terrain Series) 2. Ayağı olan Romanian Baja 555 yarışından birincilikle döndü. Becce Motorsports adına Suzuki Vitara ile mücadele eden sporcularımız 555 kilometre uzunluğundaki tek etaptan oluşan zorlu yarışta, hem genel klasmanda hem de TH sınıfında birinci olarak kupa liderliğine yükseldiler.

Sezonun ilk yarışı Yunanistan’ın ardından Romanya’da da birinciliğe uzanan Mert Becce, yarışın ardından “555 kmlik özel etapta taş toprak gazlamış olmanın verdiği yorgunluk ile finişe gelen ilk otomobil olmanın mutluluğunu bir arada yaşadık. Bu zor yarışı kazanarak İstiklal Marşımızı dinletmek bu zorlu yarışın en keyifli anıydı. Doğu Avrupa Baja Kupası’nda genel klasman birinciliğine yerleştik ve geriye üç yarışımız kaldı. Kupanın sıradaki yarışı Ekim ayında kendi evimizde ve bu bizim için çok heyecanlı ve farklı bir deneyim olacak. Hedef sezonu şampiyonlukla tamamlamak.” açıklamasını yaptı.

2021 Doğu Avrupa Baja Kupası’nın sıradaki yarışı, İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından 28 -31 Ekim 2021 tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenecek olan Baja Troia olacak.