Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4.ayağı olan 34.Hitit Rallisi ANOK organizasyonu ile Kızılcahamam’da start alıyor.
Başkentin ralli heyecanını Kızılcahamam’a taşıyan ANOK, Hitit Rallisi ile “Tozu Dumana Katmaya..” hazırlanırken, pilotaj ve rekabeti ön plana çıkaran, toprak zeminli etaplarda yeni bir mücadeleyi yarışseverlerle sunmayı hedefliyor.
Üç ayrı şampiyonaya ev sahipliği yapacak rallide, cumartesi -pazar koşulacak ilk üç özel etap Türkiye Ralli Klasik Şampiyonası’na puan verirken cumartesi gününün ilk dört özel etabı ise ANOK Şampiyonası’na puan verecek. Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yeni puan durumu ise 2 gün süren toplam 341.70 km’lik, 12 özel etaptan oluşan zorlu bir mücadelenin sonunda belirlenecek.
2007 sezonunun ilk mahalli ralli organizasyonunda gerçekleştirileceği yarışta, ralli, tırmanma ve Fun Kros olmak üzere üç farklı branşta toplam altı yarıştan oluşacak ANOK Şampiyonası’nın ilk ayağı da Hitit Rallisi ile start almış olacak.
Büyük bir ilgi ile beklenen 34. Hitit Rallisi, 14 Temmuz Cumartesi günü saat 11:00’ de Kızılcahamam Merkez’den verilecek seremonial startla başlayacak. Cumartesi günü 8 ve Pazar günü 4 özel etabın koşulmasının ardından saat 12:30’ da yarış yine Kızılcahamam Merkez’de finişe ulaşacak.
Şampiyonanın 4. ayak öncesinde puan durumunda Grup N ve Pilotlar Şampiyonası’nda Atölye Kazaz pilotu Ercan Kazaz, Süper 1600 kategorisinde Yurtiçi Kargo Rally Team pilotu Dağhan Ünlüdoğan, Süper 2000’de Fiat Motorsports Turkey pilotu Volkan Işık, Bayanlar’da Burcu Çetinkaya, Genç Sürücülerde ST Racing pilotu Yağız Avcı, Grup A birinciliğinde ise Ford Rallye Sport Turkey pilotu Hakan Dinç liderliği elinde bulunduran sporcular olarak yer alıyorlar. Markalar Şampiyonası’nda Ford Rallye Sport Turkey, Takımlar Şampiyonası’nda ise ST Racing puan tablosunda ilk sırada bulunuyorlar.

Ralli Merkezi (Kızılcahamam Asya Termal Tatil Köyü), Servis Alanı ve etapların birbirine yakınlığı ile kompakt bir yarış sunan Hitit Rallisi’nde keyifli seyirler diliyoruz.