Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, Rally Turkey organizasyonu ardından bir teşekkür mektubu yayınladı.

TOSFED tarafından organize edilen yarışın, 8 yıllık bir aradan sonra FIA WRC Dünya Ralli Şampiyonası’na muhteşem bir organizasyonla geri döndüğünü belirten Yazıcı mektubunda şu satırlara yer verdi;

“Bu organizasyonun ülkemize geri dönmesi için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çok büyük destek verdi, Marmaris’e gelerek yarışı yerinde izledi ve kazananların ödüllerini takdim etti. Kendisine değerli desteği ve teşriflerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Aynı şekilde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve geçmiş dönem bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı süreç boyunca her türlü desteği sağladılar.

Ayrıca organizasyonumuza teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank​, FIA Başkanı Sayın Jean Todt, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile AK Parti Aydın milletvekili Bekir Kuvvet Erim’e desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek, Marmaris Kaymakamı Sayın Celalettin Yüksel, Karayolları Genel Müdürü Sayın Abdülkadir Uraloğlu, Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey, İl Jandarma Alay Komutanı Sayın Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla Emniyet Müdürü Sayın Hakan Çetinkaya, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Marmaris Belediye Başkanı Sayın Ali Acar, Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yarbay Mustafa Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Sayın Binbaşı Oğuz Eryılmaz, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Sayın Metin Ercan, Karayolları 2.Bölge Müdürü Sayın Zeki Ali Yazıcıoğlu, Karayolları 13.Bölge Müdürü Sayın Arif Çobanoğlu, Karayolları 26.Şube Şefi Sayın Duru Öztop, Muğla Orman Bölge Müdürü Sayın Mehmet Çelik, Marmaris Orman İşletme Müdürü Sayın Şükrü Akın Ünler, Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Nejmettin Kaya, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Züleyha Aldoğan, Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Sayın Hamdi Güvenç ve Sayın Cengiz Ayaz, Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil Bağlı, Güney Ege Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülent Bülbüloğlu, Ahu Hastanesi Başhekimi Sayın Op.Dr. Sahir Ökten ve Sayın Uzm.Dr.Osman İrez organizasyonun en iyi şekilde yapılabilmesi ve bu vesile ile ülkemize katkı sağlaması için tüm imkanlarını seferber etti.

Ayrıca yarışımıza Ado Group, TÜRSAB, Avis Türkiye, Türk Telekom, GO Yakıt, Anex Tour, Pekpan, Turk Yacht, GranGo, Auto Club, Pilotcar ve Ahu Hastanesi firmaları da sponsor olarak çok değerli katkılar sağladılar.

Büyük ve başarılı ekip çalışmasıyla 155 ülkede yapılan canlı yayınlarla milyonlarca insan tarafından takip edilen organizasyonumuz aracılığıyla ülkemizin güzelliklerini tüm Dünyaya tanıtmanın gururuyla; katılan sporculara, yerli yabancı medya mensuplarına, görev alan ve organizasyonun kusursuz bir şekilde gerçekleşmesinde büyük emeği bulunan 900’ü aşkın gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz.

…ve son olarak Marmaris halkına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Eğer siz bu desteği vermeseydiniz, bu kadar güzel ve kusursuz bir organizasyon gerçekleştiremezdik.

Bu arada ismini unuttuğumuz, atladığımız bize destek veren herkese çok teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl hepinizin desteğiyle daha da güzel ve özel bir organizasyon gerçekleştirmek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”