2021 FIA Avrupa Ralli Kupası beşinci ve son yarışı olan Sırbistan Rallisi‘nde Castrol Ford Team Türkiye pilotu Red Bull sporcusu Ali Türkkan tarihi bir başarıya imza attı. 5 ayaktan oluşan kupaya Eskişehir’de Evofone ESOK Rally’de elde ettiği zaferle başlayan başarılı sporcu, Sırbistan’da henüz ilk gün tamamlandığında co-pilotu Onur Vatansever ile ‘Genç Pilotlar’ ve ‘İki Çeker’ kategorilerinde şampiyonluğunu ilan etti.

Kupası takip eden bir diğer ekip Mustafa Çakal-Özgür Akdağ, yarışı genel klasmanda üçüncü olarak tamamlayarak podyuma çıktı. GP Garage adına Hyundai i20 R5 ile yarışan Çakal-Akdağ ikilisi, sezonu 2021 FIA Balkan Ralli Kupası ikincisi olarak tamamlamış oldu.

Genç sporcu Kaan Sarpkaya ise, ilk yurt dışı tecrübesinde GP Garage adına Mitsubishi Lancer EVO IX direksiyonunda Soner Tamer ile start aldıkları Sırbistan’da, ilk gün yaşadıkları mekanik arıza nedeniyle finişe ulaşamadı.

Temsilcilerimizi tebrik ediyor, 04-06 Kasım tarihlerinde Almanya’da gerçekleşecek olan FIA Avrupa Ralli Kupası finali ADMV-Lausitz-Rallye’de başarılar diliyoruz.