09-10 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Formula 1’de sezonun 16. yarışı olan Türkiye Grand Prix’si öncesi, Scuderia AlphaTauri pilotu Pierre Gasly, Ortaköy’de Türk motor sporları ve oyun severlerle buluştu. Gençlik ve Spor Bakanı Sn.Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Gasly, Red Bull Ring’de en hızlı turu atacak ve Max Verstappen ile Pierre Gasly’nin rekorunu kıracak Türk tüketiciyi arayan oyun Red Bull Racers’ı oynadı. Bakan Kasapoğlu, Fransız pilota, geleneksel Türk motifleriyle süslü çini hediye etti. Gasly ise Kasapoğlu’na eldivenini ve geçen seneki İstanbul görüntüsünün olduğu bir imzalı fotoğrafını takdim etti.

Geçen sene de İstanbul’un sembolik noktalarında Formula 1 öncesinde çekilen Red Bull’un premium moda markası AlphaTauri reklam filmi kapsamında gösteri turları atan Gasly, “Red Bull Racers oyunu, tüm motor sporları severlerin rahatlıkla ve keyifle oynayabileceği eğlenceli bir oyun. Oyunda insanların beni seçip yarışmak istemesi de beni çok mutlu etti. Umarım motor sporları ve oyun severlerin bu oyundaki heyecanını, İstanbul’daki yarışa da taşıyacağız” dedi.

İstanbul’un önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlandığını dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Her zaman olduğu gibi mükemmel bir ev sahipliği yapmaya hazırız. Gerek spor gerekse de sporcu altyapısının gelişmesiyle spor ülkesi olmaya doğru hızla ilerliyoruz. Bu çerçevede Formula 1’in uzun bir aradan sonra geçen sene ülkemize geri gelmesi, sonrasında da bu sene seyircili olarak yeniden yapılabilmesi çok önemli. Gasly ile konuştuğumuzda geçen sene şehrimizde yaşadığı anıları dinleme fırsatı buldum. Bu yıl da şehri daha yakından tanıma fırsatı bulacağını söyledi. İstanbul’un tanıtımı noktasında halkımızın eşsiz misafirperverliğini göstermek için bu tür etkinlikler çok önemli.” dedi.

Fransız pilot Gasly daha sonra TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, Başkan Vekili Nisa Ersoy ve Başkan Yardımcısı Onur Sürmeli ile bir araya geldi.