Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 12 Ocak 2021 günü TMF Milli Takımlar Kaptanı AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile milli sporcularımız Ayhancan Güven, Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler ile milli motosiklet sporcuları Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve Asrın Rodi Pak’ı konuk etti.

Bakanlık merkez binada gerçekleşen kabulde bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu,pandemi sürecine rağmen birçok branşta milli sporcuların başarılarının aratarak devam ettiğini kaydederek genç sporculara “Sizler milletimizin gururusunuz” diye seslendi.

2021 yılında milli sporcuların başarıların aratarak devam edeceğine inandığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Zor sürece rağmen başarıyı, mutluluğu bize yaşattınız. Pandemi sürecini güçlenerek geçiriyoruz diyoruz. Bu öncü başarılar 2021 yılında daha büyükleriyle taçlanacak. Yetenek taraması güçlü sportif yarınlar için çok önemli. Branş ayırt etmeden desteğimizi sunuyoruz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Uluslararası federasyondan olumlu dönüşler alındığını aktararak, “2021 pek çok şampiyonaya ev sahipliği yapacağız. En kaliteli organizasyon düzenleyen ülke olmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Gençlerin farklı branşlara yönelmesinin mutluluk verici olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi’nin açılışını yaptı. Çok güzel bir tesis. Tesislerimizi ülke geneline daha da yayacağız ve halkımızın erişimini daha da artırmak için gayret edeceğiz. Tesislerimizi gece gündüz halkın hizmetine açtık. Bakanlığımızın kapılarının sizlere her zaman açık olduğunu belirtmek isterim. Ülkemizin motor ve otomobil sporlarında önünün açık olduğunu söylemek istiyorum. Kapımız gönlümüz size her zaman açık olacak” diye konuştu.