Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından organize edilen ve 2022 TOSFED Baja Kupası ilk yarışı olan Baja Mustafakemalpaşa, 17 araç ve 34 sporcunun katılımıyla 11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Belediyesi katkılarıyla düzenlenen organizasyonun ilk günü Suuçtu Şelalesi’nde yer alan 4 özel etabın geçilmesiyle tamamlanırken, yarışın ikinci günü yoğun yağmur yağışı nedeniyle iptal edildi.

İlk günkü sonuçlara göre oluşturulan klasmanda Mert Becce, bu yarışla birlikte otomobil sporları kariyerine başlayan ünlü oyuncu Çağrı Çıtanak ile 2.58.18.6’lık derecesiyle otomobil kategorisinde birinci olurken, aynı zamanda Sınıf 2 birinciliğinin de sahibi oldu. Bu kategoride ikinciliği Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar elde ederken, üçüncülüğü kazanan ekip ise Bener Baş-Yavuz Türkmen oldu. Baş-Yavuz ekibi aynı zamanda Sınıf 3 birinciliğini kazanırken, Sınıf 4’te  Tarık Gökbay-Osman Metin ilk sırayı elde etti. SSV kategorisinde ise geçen yılın TOSFED Baja Kupası birincisi İsrafil Akyüz-Timur Sancak 2.59.38.6’lık derecesiyle birinciliği kazanırken, Diren Üykü-Arda Şenay ikinci ve Yağız Birinci-Ali Emre Yılmaz da üçüncü sırada yer aldılar.

2022 TOSFED Baja Kupası kısa adı DOSOD olan Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü tarafından 16-17 Temmuz tarihlerinde Düzce’de düzenlenecek olan ikinci ayak yarışı ile devam edecek.