Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK), sosyal sorumluluk projesi olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde düzenlediği etkinliğinde gençleri bir yandan trafikteki sorumlulukları konusunda uyarırken, diğer yandan da otomobil sporları ile yakından tanışma fırsatı verdi.

Üniversite öğrencilerine ve öğretim üyelerine otomobil sporlarını tanıtarak trafik ile sporun farklılığını göstermeyi amaçlayan ve aynı zamanda sürücülerin trafikte otomobillerini daha sorumlu ve güvenli kullanabilmesi için düzenlenen “Trafikte Sorumluluk” paneli üniversitenin Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AYOSK Başkanı Mithat Diker, İzmirli sporcular Erdal Oral, Fazıl Güceli, Ege Otokros yarışlarının direktörü İksir Altıok ve İl temsilcisi Enis Alpsoy otomobil sporlarının tanıtımını yaparak normal trafikde yapılmaması ve dikkat edilmesi gereken konuları katılımcılara aktardılar. AYOSK’un düzenlediği Ege Kupası yarışlarının gençlerin spordaki ilk adımları için önemli bir başlangıç olduğunu vurguladılar. Spora ilgi duyan gençleri gözcü ve
gözetmen olarak görev almaya çağırdılar.

Son bölümde kendilerini yönetilen soruları yanıtlayan panelistler daha sonra öğrenci ve öğretim üyeleri ile birlikte hem konferans salonu içinde ve hem de girişte toplu fotoğraflar çektirdiler. Mithat Diker ve Erdal Oral, daha sonra kültür merkezi önünde sergilenen yarış otosu ile üniversite yönetimin belirlediği ve güvenlik tedbirleri alınan trafiğe kapalı alanda gösteri sürüşü yaparak sağ koltuklarında gençlere kısa süreliğine de olsa adrenalini yaşattılar.