TOSFED ve Spor Toto destekli milli sporcumuz Ayhancan Güven ve bir diğer genç milli sporcumuz Berkay Besler, Porsche GT3 Cup Challenge Benelux beşinci ayağı için 15-16 Eylül tarihlerinde Zolder pistinde mücadele ettiler.

Cumartesi gerçekleşen sıralama turları sonucunda iki yarışa da ilk sıradan başlama hakkı elde eden Güven, aynı zamanda 1.31.853 lük derecesi ile tekrardan pistin yeni rekortmeni oldu.

Hafta sonu koşulan ilk yarışta Ayhancan Güven damalı bayrağın altından ilk sırada geçerken, Berkay Besler altıncılığın sahibi oldu. İkinci yarışa ilk sıradan başlayan Güven, yarış boyunca bu pozisyonunu koruyarak bir kez daha birinciliğe ulaşmayı başardı. Seriyi temsil eden diğer pilotumuz Berkay Besler ise finiş çizgisinden üçüncü sırada geçerek podyuma çıkmayı başardı.

Ayhancan yarış sonunda yaptığı açıklamada “Zolder pistinde her iki yarışta da en hızlı tur zamanları kaydedip iki yarışı da kazandık. Piste desteklemeye gelen çok sayıda Türk vatandaşımızla birlikte 2 kez İstiklal Marşımızı okuduk. Türkiye’de uluslararası bir yarış kazanmak nasip olmadı ama bugün Belçika’da bu duyguyu hissettim. Desteklemeye gelen herkese teşekkür ediyorum. Şampiyonada bitime iki yarış kala 35 puan farkla lideriz.” dedi.

Berkay da yarışın ardından “Bugün bir kez daha asla pes etmemem gerektiğini gördüm. Bugünkü ikinci yarışı üçüncü sırada bitirdik. Bu sonuçtan dolayı kendim ve takımım açısından çok gururluyum. Takımdaki herkese bu yoğun çabadan dolayı ne kadar teşekkür etsem az. Bu hafta sonu iki kez podyuma çıkan Ayhancan Güven ve Xavier Maassen‘i tebrik ederim.” açıklamasını yaptı.

Genç sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.