Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Spor Toto destekli 19 yaşındaki Milli sporcumuz Ayhancan Güven, Porsche Carrera Cup Fransa’nın üçüncü ayağı için 13-15 Temmuz tarihlerinde Dijon pistinde olacak.

İlk 2 yarışın ardından Porsche Carrera Cup Fransa genel klasmanında üçüncü sırada bulunan sporcumuz, liderle arasındaki puan farkını kapatma mücadelesi verecek.

Geçen sezon Dijon pistinde yarışamayan Ayhancan, bu yarışın kendisi için bir ilk olacağını belirterek „Cuma günü serbest antrenmanlarda hem otomobilin ayarlarını tutturmaya, hem de piste adapte olmaya çalışacağım. Cumartesi ilk sıralama ve ilk yarış, pazar da ikinci sıralama ve ikinci yarış olacak. Cumartesi günü podyumu zorlayıp, pazar günü daha da hızlanmayı ve yarışı kazanmayı planlıyorum. Tabi bu kolay olmayacak çünkü çok güçlü rakiplerim var. Bu pisti çok iyi biliyorlar, tecrübeliler ve farklı serilerde de yarışıyorlar. Ancak elimizden gelenin en iyisini yapmak için piste çıkacağız.“ açıklamasını yaptı.

Fransa Pist Şampiyonası dahilinde altı farklı serinin gerçekleşeceği haftasonu ile ilgili tüm gelişmeleri www.ayhancan.com üzerinden takip edebilirsiniz.