24 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Tarihi Kentler Klasik Otomobil Rallisi ANOK’un 2016 sezonuna merhaba dediği keyifli bir hafta sonu etkinliği özelliği taşıyor.

Yeni sezonda otomobil sporlarının bütün branşlarının Ankara ve çevresinde icra edilmesini amaçlayan ANOK bu vesile ile 2015 senesinde ilkini başarıyla organize ettiği klasik otomobil rallileri konusunda da sezon boyu keyif dolu yarışlara imza atmayı planlamaktadır. Yarışın destekçisi olan ev sahibi Ayaş Belediyesi’dir.

Konu ile ilgili Ayaş Belediye Başkanı Bülent TAŞTAN; “Böylesine güzel ve farklı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan oldukça memnunuz. Klasik otomobil severlerin şirin ilçemiz Ayaş’ı beğeneceklerinden kuşkum yok. Yarışın daha kapsamlı organizasyonların da kapısını açarak ilçemiz tanıtımına da katkı sağlamasını ümit ediyorum.

YARIŞIN İÇERİĞİ: Yarışmacılar, Pazar sabahı Ayaş kent meydanında buluşacaklar. Teknik ve idari kontrolleri bittikten sonra saat 12:00’de ilk aracın start alması bekleniyor. Özel etap alanları olan SHT’lerin başında yöreye uygun ikramların dağıtılacağı yarışın kupa töreni yine Ayaş kent meydanında saat 18:00’de yapılacaktır.