Almanya Nürburgring psitinde koşulan VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring) serisinin 2019 sezonu ilk yarışında Türk sporcular Emir Aşarı ve Ersin Yücesan V4 klasmanındaki 21 araç arasında dördüncü olarak sezona hızlı bir giriş yaptı.

Sezonun ilk yarışında sıralama turlarında rakiplerinin yaşadığı kaza sonrası pistteki sarı bayraklar nedeniyle pite dönmek zorunda kalan temsilcilerimiz seansı dokuzuncu sırada tamamladı. Daha sonra yarışta ilk olarak direksiyona geçen pilot Emir Aşarı oldu. Aşarı dokuzuncu sırada başladığı mücadelede başarılı ataklarla dördüncülüğe kadar yükselmeyi başardı ve aracı Ersin Yücesan‘a teslim etti. Benzin ikmali sonrasında pitten 11. sırada çıkan Yücesan, ilerleyen turlarda dördüncülüğe kadar yükselerek mücadeleyi dördüncü sırada tamamladı. 4 saatlik endurans yarışı sis nedeniyle 2 saat 45 dakikada tamamlanırken, bu da birçok ekip gibi temsilcilerimizin stratejisini olumsuz etkiledi. BMW 325i ile yarışan temsilcilerimiz bu olumsuzluğa rağmen sezonun ilk yarışından kupayla dönerek sezona başarılı bir giriş yapmış oldular.

Farklı kategorilerde toplamda 171 otomobilin aynı anda yarıştığı hafta sonunda bir diğer Türk sporcu Mustafa Mehmet Kaya da yabancı takım arkadaşlarıyla beraber Mercedes AMG GT4 direksiyonunda kategorisini ilk sırada tamamlamayı başardı…

Sporcularımızı tebrik ediyor 13 Nisan’da Nürburgring Nordschleife‘de koşulacak 2019 VLN serisi ikinci ayak yarışında başarılar diliyoruz.