Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından düzenlenen Türkiye Otokros Şampiyonası´nın üçüncü ayağı 06-07 Kasım tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Dünya Ralli Şampiyonası Özel Seyirci Etabı´nda düzenlendi.

6 Kasım Cumartesi günü 09.00-10.00 arasında düzenlenen teknik kontrol sonrası Antalya Mahalli Otokros yarışı koşuldu. Yarışın antrenman turlarında 64 kapı numaralı aracıyla kaza yapan Erhan Torun yarışa devam edemedi. Yarış arasında ve sonrasında Luca Rossetti otomobil sporları tutkunları için direksiyon başına geçti.

Akşam saatlerinde pazar günü koşulacak olan Türkiye Otokros Şampiyonasının 3. Ayak yarışması seremonik start Kemer Belediyesi başkanı Mustafa Gül´ün katılımıyla Beach Park´ta verildi. Seremonik startın ardından Luca Rossetti´nin de eşlik ettiği pilotlar Antalya´yı kuş bakışı gören Beach Park varyantlarından ilerlemeye başladılar.

7 Kasım Pazar günü Türkiye Otokros Şampiyonasının 3. ayağının sabah saatlerinde yapılan teknik kontrolünün ardından antrenman ve sıralama turları ile yarış devam etti. Kategori 1´de Sinan Saatçi sıralama turlarında en iyi zamanı elde ederken, Kategori 2´de Emir Küçüksarı kategorisinde parkura ilk çıkma hakkını elde etti. Kategori 3´te Yunus Emre Zümrüt en iyi dereceyi alırken büyük çekişmenin geçtiği Kategori 4´te Mustafa Söylemez en iyi zamanı elde etti. Kategori 5´te Cem Acar Abarth Grande Punto S2000´i ile en iyi zamanı elde etti. Kategori 6´da ise Taner Canbolat kategorisinin en iyi derecesini elde etti. Kategori 1´de yarışan Hakan Ünsal ile kategori 4´te yarışan Taner Şengezer seansı tamamlayamazken Kategori 3´te yarışan Mehmet Pınarbaşı talihsiz bir kaza yaptığı için derece alamadı.

Sıralama turlarının ardından yarışmanın startı saat 14.00´da verildi. Kategori 6´da Egemen Çivicioğlu birinci olurken, otomobil sporlarında bir çok kategoride start alan Tan Uydaş ikinciliği aldı. Üçüncülük ünvanı ise Taner Canpolat´ın oldu.

Kategori 5´te Cem Acar Abarth Grande Punto S2000´i ile kategorisinin birinciliğini alırken, Sabri Ünver ikinciliği ve Çağrı Tarık Zeybek üçüncülüğü aldı. Aynı kategoride aracının arızasına rağmen yarışa katılmaya karar veren Yılmazcan Şanlı ise yarış anında mekanik arıza yaşadığı için yarışı tamamlayamadı.

Kategori 4´te belki de yarışın en çekişmeli kategorisi sayabileceğimiz bir performans  izledik. Bu kategoriyi ise Team 47 adına yarışan Halim Ateş kazanırken, saniyenin binde birlik zamanlarının konuşulduğu bir fark ile Mustafa Söylemez ikinci oldu. Kategorinin üçüncüsü ise Taner Şengezener oldu.

Kategori 3´te sıralamada yaptığı kazaya rağmen aracını yarışa yetiştiren Antalyalı Pilot Mehmet Pınarbaşı birinciliği alırken; Yunus Emre Zümrüt ikinci, Nebil Erbil üçüncü oldu.

Kategori 2´de  Emir Küçüksarı birinci, Tansel Tunca ikinci ve Bülent Gürkan üçüncü oldu.

Kategori 1´de ise Sinan Saatçi birinci ve Serdar Komaç ikinci olurken yarışın en genç pilotu Mehmet Çağlayan üçüncü oldu.

Yarışın ardından gerçekleştirilen Rossetti´nin şovundan sonra komiserler kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının ardından ise kategorilerinde dereceye giren pilotlara kupaları verildi.