Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün destekleriyle Antalya Offroad Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Akdeniz Offroad Kupası ikinci yarışı 14 Kasım Pazar günü Kepez’de gerçekleştirildi.

Organizasyonda 22 araç ve 44 sporcu Dokuma Park Kepez’de çetin geçen mücadele için teker döndürdüler. Organizasyon ana sponsoru Bridgestone adı verilen 2500 metrelik etabı üçlü turlar halinde 3 kez geçen ekipler, toplamda 51 engel kapısı geçerek birincilik için kıyasıya mücadele ettiler. Mustafa Saray-Muhammed Ali Caner ekibinin birinciliği ile sonuçlanan yarışta ikinciliği Mehmet Demirel-İrşad Biçer elde ederken, üçüncülüğü eşit puana sahip Haceli Şam-Caner Bal ve Erkan Karakaş-Ahmet Cahit Kayısı ekipleri paylaştı.  Genel Klasman Birincisi olan Mustafa Saray-Muhammed Ali Caner ekibi Bridgestone özel ödülü 4 adet  M/T desen offroad lastiği kazandı.

Sınıf 1’de Mehmet Baki Arpasata- Muhammed Emin Başel birinci, Tercan Kısa-İlker Kısa ikinci ve Mehmet Fatih Oca-Can Tunay Açıkgöz üçüncü, Sınıf 2’de Remzi Yırtıcı-Ahmet Polat birinci, Osman Ertan Baylan-Engin Başkurt ikinci ve Cumhur Küçükdevlet- Emre Can Kayabaşı üçüncü, Sınıf 3’de Haceli Şam-Caner Bal birinci, Yusuf Zümre-Sinan Toprak ikinci, Gökhan Er-Mehmet Efe Güleryüz de üçüncü, Sınıf 4’te Mustafa Saray-Muhammed Ali Caner birinci, Mehmet Demirel-İrşad Biçer ikinci ve Erkan Karakaş- Ahmet Cahit Kayısı da üçüncü oldular.

Bugüne kadar bu ve benzer serilerde en iyi offroad yarış etabı olması iddasıyla başlayan ve yarışmacıların da takdirini kazanan organizasyonu gerçekleştiren Antalya Offroad Motor Sporları Kulübü Başkanı Erol KARAÖZ “Uzun süren özverili çalışmaların meyvelerini aldık, organizasyonumuza Antalya halkı yoğun ilgi göstererek sporcularımıza tam destek verdi ve bu sonuç bizleri çok mutlu etti, 2022 sezonunda gerçekleştireceğimiz organizasyonlar için şimdiden hazırlıklara başladık. açıklamasını yaptı.