Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda 2011 sezonunun dördüncü ayağı Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) organizatörlüğünde gerçekleştirilecek.

ANOK, Abant Tırmanma Yarışı için hazırlıklarını sürdürürken hazırlıklar çerçevesinde Bolu Valisi Sn. İbrahim Özçimen’i ziyaret eden ANOK Başkanı Sn. Meriç Demiralp 16 – 17 Temmuz´da Abant´ta düzenlenecek organizasyon hakkında bilgi verdi.

Bolu Valisi Sn. İbrahim Özçimen, ziyaretlerinden ötürü misafirlerine teşekkür ederken Bolu’nun böyle bir şampiyonaya ev sahipliğini başarıyla yapacağını dile getirdi.

Geçtiğimiz iki sezonda gözlemci raporlarından başarılı puanlar alan organizasyonun başarısının daha da arttırması için yoğun bir çalışma yapılıyor.

Yarışma öncesi hazırlıklar ve izinlerin alınması sürecinde Bolu Valisi Sn. İbrahim Özçimen’in yanı sıra Bolu Vali Yardımcısı Sn. Zeki Karaca, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Sn. İsmail Yamantürk, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Suat Çelen, Karayolları Şube Şefi Sn. İlkay Aktuğ’u ziyaret eden ANOK Başkanı, mülki amirlerin ve yerel idarenin desteğinin organizasyonların başarısında en önemli etken olduğunu dile getirdi.

ANOK Başkanı Sn. Meriç Demiralp, Bolu’daki ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada uluslararası bir vizyonda başarı kriterlerini referans alarak yola çıktıkları ve 16 – 17 Temmuz 2011 tarihlerinde üçüncü kez organize edilecek olan Abant Tırmanma Yarışı’nda yine yüksek hedefler belirlediklerini açıkladı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de desteği ile 5 km’lik parkurun son 1,5 km’sinin  asfaltının yenilendiğini ve zemin iyileştirme çalışmalarının yarış öncesi tamamlanması için yoğun çaba sarf edildiğini söyledi.

Önümüzdeki sezon yapılacak yarışmada parkurun tamamının kaliteli bir asfalt zemine sahip olacağını kaydeden Demiralp sözlerini şöyle sürdürdü: “İki yıl önce belirlediğimiz hedefler doğrultusunda adım adım ilerliyoruz. Son adım ise otoban bariyeri ile parkuru çevrelemek olacak. Her sene üzerine eklemeler yaparak uzun soluklu bir projeye imza atmaya çalışıyoruz. Parkurun fiziki yapısı dışında da bu yıl motorsporları tutkunlarını yine yenilikler bekliyor olacak. Seyirci katılımının artması için çalışmalar yapıp ve yoğun bir rekabet içinde geçmesini beklediğimiz organizasyona sporcular, medya mensupları ve yarış severleri bekliyoruz.”

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olacak ANOK Abant Tırmanma Yarışı ile ilgili detaylı bilgi ve dokümanlar çok yakında www.anok.org.tr adresinde yer alacak.