ANOK tarafından Doğan Tel Örgü ve Manifold Garaj ana sponsorluğuyla Ankara Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla organize edilen Başkent Tırmanma Yarışı 30 Nisan 2017 Pazar günü Elmadağ mevkiinde gerçekleştirildi.

Mevsim açısından Ankara’ya özgü bir Pazar günü yaşayan yarış severler sıcağı, soğuğu ve yağmuru bir arada yaşadılar. Sadece Ankaralı yarışçıların katıldığı Başkent Tırmanma Yarışı duayen pilotların yeni pilotlara tecrübelerini aktarması açısından da büyük öneme sahipti.

Kategori 1 de Fiat Palio ile yarışan Ramazan Fiat Ekiz birinci, Nissan Micra ile yarışan Özlem Gülcan ikinci ve Fiat Palio ile yarışan Emrah Işık üçüncülük kupalarını yarışma direktörü Çağrı NERKİZ’in elinden aldılar.

Kategori 2 de Opel Astra GSI ile yarışan Çağlar Ünüvar birinci olurken Ford Fiesta ile yarışan Önder Akcengiz de ikinci oldular ve ödüllerini yarışın teknik kontrol sorumlusu Yasemin Alışkan’dan aldılar.

Kaegori 3 de Opel Astra GSI ile yarışan Cem Şit birinciliğin sahibi olurken Opel Kadett ile yarışan Tan Uydaş ikinci sırada finiş gördü ve kupalarını Spor Komiseri Özkan ÖZER’den aldılar.

Kategori 4 de ise Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Kadir Murat Altıntaş birinci, Subaru Impreza WRX ile yarışan Yavuzhan Cabbaroğlu ise ikinci oldular ve kupalarını TOSFED Ankara İl Temsilcisi Ufuk UYDAŞ’tan aldılar.

Ayrıca Kadir Murat Altıntaş'a 'En iyi zaman' ödülünü ANOK Basın Sözcüsü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sürhan Altınkanat verirken, 'En İyi Kadın Pilot' kupasını Özlem Gülcan'a bir  başka Ankaralı yarışçı olan eşi Deniz Gülcan verdi.

Keyifli bir çok ana tanıklık eden sporcular ve izleyiciler kupa töreninin ardından ayrıldılar.