12 Nisan Pazar günü Almanya’da yapılan ADAC Open yarışında Milli Sporcumuz Berkay Besler, bayrağımızı göklerde dalgalandırarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Wackersdorf ‘daki 1.222 metre uzunluğundaki Prokart Raceland pistinde gerçekleştirilen ve seyircilerin büyük ilgi gösterdiği yarışlarda Ülkemizi Senior kategorisinde temsil eden Berkay Besler, Heat 1 ve Heat 2’de sürekli zirvede yeraldı. 2.sırada başladığı 16 turluk pre-final yarışında ise start anında 6.sıraya düşen Milli Sporcumuz ortaya koyduğu müthiş performansla rakiplerini tek tek geçerek 6.turda liderliğe yükseldi. Bu üstünlüğünü finişe kadar sürdüren Berkay Besler birbirinden hızlı 34 pilotun start aldığı yarı finali 13.59.438’lik derecesiyle ilk sırada bitirdi. Onu ev sahibi pilotlar Christopher Dreyspring ve Andre Matisic izledi.

Nefes Kesen Final, Büyük Başarı

Farklı ülkelerden 32 pilotun birincilik mücadelesine sahne olan final yarışı tam anlamıyla nefes kesti. Heyecanın hiç dinmediği finalde Berkay Besler lider giderken, 4.turda ikinciliğe düştü. 5.turda rakibini geçmek isterken 4.sıraya gerileyen milli sporcumuz, yarış disiplininden kopmadı ve kazanmaya odaklandığı mücadelede tekrar yükselişe geçti. 9.turda liderliği geri alan Besler, rakiplerinin kendisini yakalamasına izin vermedi. Arka sıralarda meydana gelen kaza nedeniyle 12.turda bitirilen final yarışını temsilcimiz 9.40.216’lık derecesiyle birinci tamamlayarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. 

Alman pilot Andre Matisic ikinci, Avusturyalı Mick Wishofer 3.oldu. Geçtiğimiz haftalarda Fransa’da 5 kıtanın en iyi 3 pilotu arasında yer alan Berkay Besler’in, Almanya’da kazandığı birincilik kupasının mutluluğu yüzünden okunuyordu. Milli Sporcumuz Almanya zaferinin ardından, “İstiklal Marşımızı yurtdışında yeniden dinlettiğim ve ülkeme böyle bir başarı yaşattığım için çok gururluyum” şeklinde konuştu.