İki yıl önce Bulgaristan´ın Sliven bölgesindeki ´´Uluslararası 28´inci Stara Reka Rallisi´´ndeki kazada hayatını kaybeden Ukrayna eski ralli şampiyonu Andrei Aleksandrov anısına düzenlenen Aleksandrov Rally Cup’ta Türkiye’yi Selami Sezer ve Batucan Uçar ikilisi Opel Astra GSI otomobilleriyle temsil edecek.

Toplam 55 otomobilin start alacağı rallide sporcularımız kendi klasmanlarında yer alan 13 yarışmacıyla galibiyet için mücadele edecekler. Beyaz Rusya, Moldova ve Ukrayna’nın çeşitli şehirlerinden yarışmacıların katılacağı yarışın seremonik startı 15 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00´de Odessa Merkez Kulikova Poli Parkı’ndan verilecek. Ertesi sabah ise Odessa´dan 70 km uzaklıktaki Marinovka ilçesinde sabah saat 10.00´da ilk araç özel etap için start alacak. Aynı günün akşamında ise merkeze dönülerek Kulikova Poli parkında yarışın finişi ve ödül töreni gerçekleştirilecek. Sporcularımızın ana sponsorluğunu “Tadal Zeytinleri”nin üstleneceği rallinin startında ve finişinde seyircilere ve yarışmacılara Türk lokumu ve baklava ikram edilip Türkiye t-shirtleri hediye edilecek..

Bu yarışta ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacak olan pilot Selami Sezer ve co-pilot Batucan Uçar ikilisine başarılar dileriz.