İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından ilki Eylül ayında organize edilen Akzirve Challenge’ın 2. Ayağı 12 Kasım Pazar günü Bahçeşehir’de Akzirve’nin inşaatı devam eden projesi Strada’nın arazisinde koşulacak.

Akzirve Challenge’da,  farklı kategorilerde, farklı güçlerdeki  4×4 araçlar ikili kalkışlarla start alıp, iç içe geçecek şekilde hazırlanmış iki parkurda zamana karşı yarışacaklar. Her turda en iyi zamanı yapan yarışçılar bir üst tura atlarken, diğerleri de elenerek yarış dışı kalacak.

Aynı noktadan başlayıp birbirini köprü ve tünel geçişleri ile kesen ikili bir parkur sistemi üzerinde gerçekleşen yarış 5 etap üzerinden koşulacak. Final Turunda finiş bayrağını ilk gören yarışçı birinci olacak. Kura ile eşleşecek yarışçılar, farklı güçlerdeki araçlarının avantajlarını doğru kullanıp zamana karşı yarışarak rakiplerini elemek için mücadele edecekler.  

17 Eylülde koşulan ilk yarışta Final bayrağını ilk göğüsleyen Erkan Birinci olmuştu. Tarık Gökbay ikinci olurken, üçüncülük kürsüsüne Devrim Öztürk çıkmıştı…