FIA Dünya Karting Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden tek milli sporcumuz Alp Aksoy,  17-18 Eylül tarihlerinde FIA Dünya Karting Şampiyonası finalinde 109 sporcunun katıldığı OK-J kategorisinde mücadele etti.

Sıralama turları sonucunda kendi grubunda dördüncü ve genel sıralamada 109 kişi arasında 14. olan genç sporcumuz, eleme yarışlarından birini 6 tur lider götürdü ve ikinci olarak tamamladı. Diğer eleme yarışlarını 7., 9. ve 10. olarak tamamlayarak final için büyük avantaj elde etti.

Yarı finalde, arkasındaki rakibinin teması sonucu, pist dışına çıkan Aksoy, aracını kendi imkanlarıyla çalıştırıp yarışa devam etti ancak kazada meydana gelen mekanik arıza sebebiyle pite girdi.

Ancak final yarışına katılamayan Alp yarışın arından “Yarı finalde sonuncu dahi olsam puanlarım finale kalmama yeterliydi. Ancak pitstop esnasında mekanikerimin yaptığı kural ihlali nedeniyle diskalifiye olup, +2 ceza puanı aldım ve finali kaçırdım. Kendimi çok geliştirdiğim ve elimden gelenin en iyisini yaptığım bir yarış haftasıydı. Şimdi sıradaki yarışa odaklanma zamanı.” açıklamasını yaptı.