2019 Akdeniz Off-Road Kupası ilk ayağı Kadirli Offroad Kulübü (KADOFF) tarafından 16 araç ve 32 sporcunun katılımı ile 09-10 Mart tarihlerinde organize edildi.

Osmaniye milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan ve Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan’ın da katıldığı Kadirli Belediye binası önündeki start seremonisi ile başlayan organizasyon Mezretli Köyü’nde belirlenen parkurda koşuldu.

4.65 km’lik özel etabın 4 kez geçilmesinden oluşan yarışı 12 ekip tamamlarken, toplamda 25:34,2 dakikalık zamanıyla Mitsubishi Pajero ile yarışan Kemal Arıcan-Emre Temel ekibi genel klasman ve sınıf 3 birinciliğine ulaşan ekip oldu. Genel klasman ikinciliği ve Sınıf 1 birinciliğini Suzuki Vitara ile Mehmet Baki Arpasatan-Muhammed Emin Başel ekibi kazanırken, üçüncülüğün ve sınıf 4 birinciliği de Abdullah Çardak-Çağdaş Bağdatlı ekibi kazandı. Yarışın sınıf 2 birincisi İrşad Biçer-Fettah Yiğit olurken kalabalık seyirci topluluğu arazi araçlarının mücadelesi ile motosiklet ve traktör gösterilerini keyifle izledi.

Akdeniz Offroad Kupası 04-05 Mayıs 2019 tarihlerinde Osmaniye’de gerçekleştirilecek 2.ayak yarışı ile devam edecek.

Fotoğraflar : Hilal Seyhan