2006 yılında TOSFED organizasyonu 25 Küçük Adam ile otomobil sporları kariyerine başlayan Azerbaycan’dan Gülhüseyn Abdullayev, Formula Gulf Academy serisi final yarışları için 30-31 Nisan tarihinde Dubai Autodrom Pisti’nde

Sezon öncesi antrenman amacıyla Formual Gulf serisinde yarışan genç sporcu, sıralama turlarını üçüncü sırada tamamladı. Format gereği 9 turluk 3 yarışın yapıldığı hafta sonunda sporcular,  ilk yarış sıralama turları sonuçlarına göre, diğer iki yarış ise önceki yarışın sonuçlarına göre start aldılar.

Abdullayev yarış sonrası “Vize problemleri nedeniyle Dubai’ye geç ulaştım ve antrenman seanslarına çıkamadan, ancak sıralama turlarına yetişebildim. Sıralama turlarında hem otomobilin  ayarlarına, hem de piste alışmaya çalıştım. İlk yarışı üçüncü, ikinci yarışı da ikinci olarak tamamladım. Eğer antrenmanlara katılabilseydim, birincilik kazanacağıma emindim.” açıklamasını yaptı.

2 sezondur F3 ve F4 serilerinde yarışan ve 2018’de Avrupa’da yarışmayı sürdürecek olan Gülhüseyn Abdullayev’e başarılar diliyoruz.