Formula Gulf Academy serisi 6, 7 ve 8. ayakları 22-23 Şubat tarihinde Abu Dhabi Yas Marina Pisti’nde düzenlendi. Otomobil sporlarına 2006 yılında TOSFED organizasyonu 25 Küçük Adam ile başlayan ve bugün kadar aralıksız olarak kariyerini sürdüren Azerbaycan’dan Gulhuseyn Abdullayev de start alan isimler arasındaydı.

Kış tatilinde antrenman amacıyla Abu Dhabi’ye giden genç sporcu sıralama turlarını üçüncü sırada tamamladı. Format gereği 9 turluk 3 yarışın yapıldığı hafta sonunda sporcular,  ilk yarış sıralama turları sonuçlarına göre, diğer iki yarış ise önceki yarışın sonuçlarına göre start aldılar.

Ilk yarışta rakibinin teması sonucu aracında meydana gelen teknik problem sonucu abondone olan Gülhüseyn ikinci yarışı son sırada başlayıp üçüncü sırada tamamladı. Üçüncü ve son yarışta üçüncü cepten start alan Abdullayev, 9 turun sonunda tüm rakiplerini geride bırakarak birinciliğe ulaşmayı başardı.

2 sezondur Azerbaycan’ı F3 ve F4 serilerinde temsil eden ve 2018’de Avrupa’da yarışmayı sürdürecek olan Gulhuseyn Abdullayev’e başarılar diliyoruz.