Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan “ANOK Abant Tırmanma Yarışı” 17 Temmuz Pazar günü, Bolu Hükümet meydanında düzenlenen sembolik startla başladı.

Yarışın startı, Bolu Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, Özürlüler Daire Başkan Yardımcısı Ayhan Metin, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Kenan Önalan, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, ANOK Başkanı Meriç Demiralp ve ANOK üyeleri tarafından verildi.

Beş farklı kategoride 19 sporcunun mücadele ettiği ve 4.1 kilometre uzunluğundaki parkurda üç çıkış üzerinden gerçekleştirilen yarışmada en iyi dereceye imza atan pilot, Kategori 4´ün de galibi olan Mitsubishi Evo9 ile Ankaralı sürücü Vedat Diker oldu. Diker’i, ikinci olarak Taner Şengezener izlerken, Şeref Akgün üçüncü oldu.

Öte yandan Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK), Abant Tırmanma Yarışı’nda YÖN Engelsiz Sanat Derneği ile iş birliği yaparak imza attığı sosyal sorumluluk projesine kapsamında engelli vatandaşlarımız yardımcı pilot olarak yarışa katıldı. Sürücüler hükümet meydanında gösteri sürüşleri yaptı.

Altı otomobille hafta sonunun en kalabalık kategorisi olan Kategori 1´de Peugeot 106 ile yarışan Taner Canbolat’ı, Sinan Saatçi ikinci olarak izledi. Üçüncü sırada finiş görerek podyuma çıkan son isim ise Yaşar Abay oldu.

Kategori 2´de birincilik Clio Ragnotti ile yarışan Bülent Gürkan’ın olurken, Kadir Murat Altıntaş ikinci, Ümit Kemal Coşkun üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Kategori 3´te ise klasman bu yarışı da kazanarak üçte üç yapan Alkan Erden, Burhan Anayurt sıralamasıyla oluştu.

Kategori 6´da mücadele eden tek isim ise Opel Kadett ile mücadele eden Tan Uydaş oldu.

Şampiyonanın bir sonraki ayağı olan beşinci ayak yarışı KOSDER organizasyonuyla 17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Fotoğraflar için “rallidergisi.com“a teşekkür ederiz.