9 Eylül Otokros Kupası’nın final ayağı olan Cumaovası Otokros Yarışı 22 Kasım Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ege Asal Motor Spor Ralli Merkezi içerisinde yer alan Menderes Otokros Parkuru'nda organize edilecek. Geçtiğimiz sezon Türkiye Otokros Şampiyonası’nın da final yarışına ev sahipliği yapan parkur, görselliği yüksek ve rekabetçi bir karaktere sahip.

800 metre uzunluğundaki toprak ve beton zeminli parkurda koşulacak olan Cumaovası Otokros Yarışı, 10:00-11:00 saatleri arasındaki teknik kontrol ile başlayacak. 11:30-13:00 saatleri arasındaki antrenman ve sıralama turları ile devam edecek organizasyonda, 5 turluk yarış 13:30-15:00 saatleri arasında koşulacak. 9 Eylül Kupası'nın final yarışı 15:45 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak. 

Yarış ile ilgili bir açıklama yapan AYOSK Başkanı Kuvvet Erim “Ege bölgesinde böyle bir kupa organize ettiğimiz için gururluyuz, Kupa'nın ilk üç ayağı heyecan dolu mücadelelere sahne oldu. Pilotlar'ın tozlu ve zorlu parkurda durdurak bilmeden mücadelelerini sürdürecekleri 22 Kasım Pazar günü, otomobil sporları tutkunlarını bu heyecanı yaşamaya davet ediyorum.” dedi.

Final yarışı öncesinde 9 Eylül Otokros Kupası'nda Kategori 1´de Tolga Tezeken, Kategori 2´de Erdal Oral, Kategori 3´de ise Yonca Güngör lider durumda bulunuyor.